Literki na dworcu - Katarzyna Mróz

Autorka: Katarzyna Mróz
Tytuł: Literki na dworcu
Wydawnictwo: WAM 2010

A dziś przedszkolnie i literkowo.
Książka Literki na Dworcu to bardzo dobrze dobrane ćwiczenia wyrabiające i wprawiające rączkę dziecka do pisania.
Książeczka zawiera liniaturę do pisania liter, naklejki do odpowiedniego wklejania, obrazki do kolorowania i różne ćwiczenia dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Bardzo ciekawą rzeczą są wierszyki dotyczące każdej litery, które dzieci od razu zapamiętują, a które dodatkowo są zobrazowane ilustracjami. Ilustracje są kolorowe i przyciągają wzrok dzieci.

Książka ogółem jest ciekawie wydana a ćwiczenia są przejrzyście ułożone, jedynym minusem(jak dla mnie) jest papier na jakim została wydana. Pióro się rozmazuje, ołówka prawie nie widać, a długopis nie dla dzieciaczków. Także takie małe niedopatrzenie, ale ćwiczenia z powodzeniem można wykorzystać. Także polecam!


A jak już jestem przy wydawnictwie WAM przy okazji chciałam polecić płytę DVD "Między nami owadami"

Jest to płyta edukacyjna dla dzieci w wieku od 6-9 lat, która zawiera wiele ciekawostek o owadach(jest to gratka dla maluszków uwielbiających te malutkie stworzenia).
Płyta zawiera piosenki, ciekawostki,krzyżówki, i różne inne fajne rzeczy i z pewnością ucieszy niejednego miłośnika przyrody.

4 komentarze :

 1. Mój siostrzeniec jest trochę za mały na tę książkę i płytę, ale mam w rodzinie dzieci w wieku 5-10 lat, więc dam im znać, że takie cudeńka są w sprzedaży :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że zmieniłaś wystrój :D Nie mogłam znaleźć komentarzy ;P No cóz, ja już jestem na to za stara ale bratanica.. :P czemu nie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. A no zmieniłam:D
  Teraz wydaje mi się, że jest przejrzyście i prosto zarazem, a o to mi chodziło:D

  OdpowiedzUsuń
 4. W sam raz da mojego chrześniaka ;)

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka