Jeden dzień - David Nicholls


Autor: David Nicholls
Tytuł: Jeden dzieńWydawnictwo:To niestety nie jest książka z serii ..żyli długo i szczęśliwie i bardzo tego żałuję.
Na okładce książki jest takie zdanie: "odkładając tą książkę, masz niesamowite wrażenie że znasz jej bohaterów jak najlepszych przyjaciół" czytając te zdanie pomyślałam, że to z pewnością przesada i otworzyłam książkę. Kończąc czytać czytać mogłam się już podpisać pod tym obiema rękami:)
Na okładce jest jeszcze jedno ważne zdanie: możesz przeżyć całe życie nie dostrzegając, że to czego szukasz, jest tuż przed tobą to właśnie o tym jest książka.

Emma i Dexter
Em i Dex
Dex i Em dwoje ludzi, których łączy jedna pamiętna noc po wręczeniu dyplomów. Noc, która na zawsze przypieczętuje ich przyjaźń.
Emma - nieśmiała okularnica, która na wszystko musi zapracować sama, zawsze mając pod górkę, jak każda kobieta marzy o prawdziwej miłości. Dexter - przystojny, pewny siebie, wszystko przychodzi mu łatwo, jego życie to przygoda, miłości szuka tylko na jedną noc. Tych dwoje różnych ludzi przez całe życie będzie trwało w przyjaźni, będą się rozchodzić i schodzić, aż do zaskakującego finału:)

Jak dla mnie przyjaźń jaką obdarowała Emma Dextera jest z pewnością czymś wyjątkowym. Czasem już byłam zdenerwowana, tym, że on traktował ją jak zło konieczne, a ona za wszelką cenę chciała mu pomóc. Dexter był egoistą. Na początku bardzo go nie lubiłam. O Emmie przypominał sobie tylko wtedy gdy było mu źle. Jednakże mimo, tego że oboje się kochali starali się to za wszelką cenę ukryć. Emma pod przykrywką nieśmiałości i szukaniem lepszego momentu, Dexter za pomocą innych kobiet (tych akurat w jego życiu nie zabraknie).

Książka trochę przewrotnie traktuje o miłości, a to miła odmiana po wszystkich książkach, które dobrze się kończą. Chociaż i ta jakby nie patrzeć skończyła się w pewnym sensie dobrze.
Polecam:)

9 komentarzy :

 1. Ja tą książkę "dobrze czuję" od momentu, kiedy ją pierwszy raz zobaczyłam :). Cieszę się, że moje przeczucia się sprawdzają. Na pewno ją przeczytam :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja oczekuję właśnie przesyłki z tą książką. Mam nadzieję, że wkrótce ją przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesująca książka, więc pewnie przeczytam:))
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 4. nie czytałam recenzji bo właśnie jestem w trakcie czytania, ale widzę że polecasz wrócę tu za parę dni skonfrontować wrażenia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. C.S - ja też ją "czułam" od razu po okładce:)

  Bellatriks - pozostaje mi życzyć miłej lektury, i koniecznie podziel się wrażeniami:)

  Bujaczek - owocnych polowań:)

  Kasandro - dziękuję i również pozdrawiam!:)

  Jusssi - miłego czytania:D I czekam na Twoją opinię:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawie się zapowiada, trzeba będzie poszukać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. widząc tę książkę w księgarni, nie kupiłabym jej. Ale po Twojej recenzji, chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka bardzo mi się podobała. Ma w sobie to coś, co sprawia, że będę do niej wracać. Jestem też fanką stron Em i Dexa na Facebooku :)http://www.facebook.com/jeden.dzien

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka