Zadaj pytanie autorce Poduszki w różowe słonie Joannie M Chmielewskiej+ nagroda dla Was


Kochani w związku z moim candy, w którym do wygrania jest książka Joanny M. CHmielewskiej ogłaszam, że od dziś do poniedziałku 18 kwietnia, każda z Was ma możliwość zadania pytania autorce książki Poduszka w różowe słonie.
Pytanie należy napisać w komentarzu, ja w poniedziałek zbiorę je w całość i opublikuje wywiad, gdy tylko otrzymam odpowiedzi:)
Wśród osób zadających pytanie rozlosuję nagrodę:)
Zapraszam!

*************************************************************
Joanna M. Chmielewska autorka opowiadań Kaczucha, Brosza, i utworów dla dzieci (powieści - Historia srebrnego talizmanu, Neska i srebrny talizman, a także serii wierszy Zaczarowane rymowanki)

24 komentarze :

 1. Witam serdecznie, jestem ciekawa skąd pani Chmielewska zaczerpnęła pomysł na tytuł książki ,,Poduszka w różowe słonie''?
  Ponadto, skąd pani w ogóle czerpie pomysły na fabułę swych książkę, są naprawdę rewelacyjne. Czy zaczerpnięte są może z życia realnego czy wymyślone całkowicie przez panią?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak się zaczęła Pani kariera? Skąd się wziął pomysł na napisanie takiej książki? Trudno się było pani wybić? Przez ile czasu była pisana Pani pierwsza książka? Czy początki były trudne?

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tego co się zdążyłem zorientować to jest zbieżność imion i nazwisk z moją ukochaną pisarką...

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje pytania do autorki brzmią: Jak reaguje Pani na kojarzenie jej z Joanną Chmielewską, znaną od wielu lat na polskim rynku autorką głównie powieści kryminalnych? Czy imię i nazwisko są prawdziwe, czy (podobnie, jak w przypadku w.w. J. Chmielewskiej) pseudonimem artystycznym?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy ma pani jakaś sztuczkę na przekonanie do siebie i swojej twórczości przeciwników polskiej literatury ?

  OdpowiedzUsuń
 6. To ja jak zawsze zapytam, jak Pani radzi sobie na rynku wydawniczym, z jakimi problemami się Pani styka?

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam :)

  Czy jest jakaś pisarka bądź pisarz, którego Pani podziwia???
  Jakie książki królują na pani regale?
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy pomysły na kolejne książki "rodzą" się w Pani głowie na bieżąco czy może ma już Pani w głowie zarys wielu kolejnych historii???

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja jestem ciekawa o jej nazwisko. Czy to jest faktycznie jej nazwisko, czy również pseudonim artystyczny? Gdyż jako zagorzała czytelniczka Chmielewskiej - początkowo myślałam, ze to jest jej książka. Dziwiło mnie tylko to M. pomiędzy imieniem i nazwiskiem. Czy przeszkadza jej to, że jest mylona z Chmielewską, której twórczość jest zasadniczo rózna od tej tu prezentowanej książki, czy też raczej to był spejalny zabieg?
  Czy nie lepiej byłoby (jesli to jest jej prawdziwe nazwisko) pisać pod pseudonmem artystycznym, żeby uniknąć pomyłek?

  OdpowiedzUsuń
 10. Oj. Wszystkie pytania jakie chciałabym zadać autorce juz są powyżej. Powtórzę się ale bardzo ciekawi mnie imię i nazwisko tak podobne do znanej Joanny Chmielewskiej której książki bardzo lubię. Czy to było działanie obmyślone na zwiększenie liczby czytelników poprzez ich pomyłkę? Sposób bardzo dobry bo ludzie niechętnie sięgają do książek pisanych przez mniej znanych autorów. A dzięki takiej "pomyłce" mogą poznać ciekawą twórczość innego artysty. Byc może bardziej interesującą :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy pani czyta często swoje książki , czy raczej woli pani czytać inną literaturę? W jakich okolicznościach pisala pani tę książkę, czy to było natchnienie, czy ta myśl "krążyła" pani od dłuższego czasu?

  OdpowiedzUsuń
 12. Dlaczego bajki i młodzieżówki, a nie np. kryminały, thrillery, romanse? :)

  OdpowiedzUsuń
 13. A ja jestem ciekawa w jakich warunkach najlepiej się Pani tworzy. Czy potrafi Pani tworzyć równie dobrze wszędzie, czy jest Pani uzależniona od jednego miejsca? Oczywiście, jestem ciekawa co to za miejsce, ale może to zbyt osobiste pytanie... Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. A ja jestem ciekawa, gdzie lubi Pani pisać? Czy są to jakieś ulubione miejsca czy pisze Pani pod wpływem chwili?
  I woli Pani spokój i ciszę przy pisaniu czy gdy się coś wokoło Pani dzieje?

  OdpowiedzUsuń
 15. Jaką książkę zabrałaby Pani na majówkę ?

  OdpowiedzUsuń
 16. Zawsze wydawało mi się, że o wiele trudniej jest napisać książkę dla dzieci niż dla dorosłych. Ponieważ ma Pani w swoim dorobku książki dla najmłodszych chciałabym zapytać jakie jest Pani zdanie na ten temat.

  OdpowiedzUsuń
 17. A ja mam takie pytanie: czemu przeszła Pani na książki dla dorosłych?

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja mam do Pani 2 pytania:
  - Kiedy najlepiej czyta się Pani książki?
  - O jakiej porze najlepiej się Pani pisze?

  OdpowiedzUsuń
 19. Zupełnie zapomniałam o możliwości zadania pytania autorce.
  Większość pytań, które chciała bym zadać już niestety padła. Jestem ciekawa skąd pomysł na tytuł, jak autorka reaguje na mylenie jej z Joanną Chmielewską? Chciała bym też zapytać o ulubioną książeczkę, lub bajkę z dzieciństwa?

  OdpowiedzUsuń
 20. no właśnie. Większość pytań, które i ja bym zadała już jest. A więc moje brzmi: kim chciała pani zostać będąc dzieckiem? Bo myślę, że o pisaniu wówczas pani nie myślała jeszcze. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 21. Którą książkę pisało się Pani najprzyjemniej, najłatwiej?

  OdpowiedzUsuń
 22. a ja zapytam... jak długo powstawała książka...?
  zawsze mnie interesuje ile czasu człowiek poświecił swojej twórczości... ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. ulubione miejsce do pisania ? oraz kto pierwszy czyta próbną wersje książki? ktoś bliski?

  OdpowiedzUsuń
 24. Czy odwołuje się Pani w swojej twórczości do wspomnień z dzieciństwa?

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka