Imię dla twojego dziecka. Rady astrologa - Wojciech Joźwiak


Autor: Wojciech JoźwiakTytuł: Imię dla twojego dziecka. Rady astrologaWydawnictwo:Narodziny dziecka to wielkie i szczególne wydarzenie.
Okres ciąży, kupowanie wyprawki, wybór imienia, aż w końcu sam poród i radość z faktu, że dziecko jest już na świecie -wszystko to jest niezmiernie ważne. Wiele kłopotów z reguły sprawia wybór odpowiedniego imienia.
Przyszły tato, chce Kasię albo Wojtka, a mama pragnie mieć Hanię albo Stasia, i nagle pojawia się problem.
Wtedy do akcji powinna wkroczyć książka, i dokładnie o tym będzie dzisiejszy post.
Wojciech Joźwiak
jest autorem książki "Imię dla twojego dziecka", fantastycznej pozycji, niezbędnej przy tym trudnym wyborze. Kto ma dużo młodsze od siebie rodzeństwo, wie ile czasami trudu, sprawia przyszłym rodzicom wybór odpowiedniego imienia.
Ja pamiętam ze swojego dzieciństwa, gdy rodzice wybierali imię dla mojej siostry. Długo nie potrafili się zdecydować. Pamiętam też, że ja okropnie chciałam żeby moja siostr miała na imię Kinga. Siostra zrobiła nam psikus i urodziła się w Wigilię, więc została Ewą:)
To taka mała dygresja, a wracając do tematu, w książce znajduje się większość popularnych i mniej popularnych imion, bardzo ładnie opisanych. Znajdziemy tam typowe informacje o pochodzeniu danego imienia, znaczeniu, liczbie itd.
Jest też zgodność imienia ze znakiem zodiaku,o dziwo moje imię idealnie pasuje do mojego znaku!

Spotkałam się z wieloma osobami, które wyśmiewają tego typu książki. Ja wcale nie twierdzę, że należy wierzyć w to co tam jest napisane. Myślę tylko, że warto posłużyć się taką książką przy wyborze imienia dla swojej pociechy, ponieważ jest tam mnóstwo interesujących rzeczy, które z pewnością pomogą nam wybrać idealny imię dla dziecka.
Polecam!

7 komentarzy :

 1. Myślę, że imię dziecka ma duży wpływ na jego przyszłe życie. Ma to chyba też znaczenie w połączeniu ze znakiem zodiaku. Imię musi do dziecka pasować. Nie wiem jakbym się czuła jako np. Alina. Za to Kaśka pasuje do mnie jak ulał :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Może kiedyś się przyda, lecz na chwilę obecną raczej nie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi się wydaje, że ta książka jest bardzo dobra. To znaczy... przydatna. Nie wierzę w jakąś magiczną moc imion czy coś takiego, ale pochodzenie i jakieś historie związane z imionami a bardzo ciekawe. Też pamiętam jak wybieraliśmy imię dla mojej młodszej siostry. Sama szperałam w internecie w poszukiwaniu ładnych i ciekawych imion ;) Także jak kiedyś będę potrzebować- sięgnę właśnie po tą książkę.
  Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takie pozycje, więc już dopisałam do listy. A okładka - genialna i słodka:))
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje imię pasuje do mnie idealnie, chociaż dostałam je na cześć pięknej pani z kiosku, gdzie mój ojczulek codziennie kupował codziennie "Popularne". Nie jestem fanka tego typu pozycji, ale że ciekawy ze mnie ludek to chętnie do książki zajrzę :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książkoholiczka - zgadzam się, że imię musi do dziecka pasować, a jak się może czuć dziecko nazwane Daisy??

  Cyrysia-:)

  Narratorka - o tak, pamiętam że jak dla brata imię wybieraliśmy też był spór, mama chciała Igora, ja Bartosza, a tata Michała, został w końcu Bartosz Michał:D ciężka sprawa z tymi imionami:D

  Kasandra - o tak,okładka jest śliczna;)

  Natula - o widzisz:D A ja nawet nie wiem skąd moim rodziom wzięło się moje imię? Muszę zapytać:D

  OdpowiedzUsuń
 7. Za to moje imię kompletnie nie pasuje do znaku zodiaku ale liczba się zgadza :)
  Uważam, że to całkiem pożyteczna książka, czasem warto wiedzieć co znaczy dane imię, jakie ma pochodzenie. Nie podoba mi się dzisiejsza moda na nadawanie dzieciom "kosmicznych" imion.

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka