Delirium - Lauren Oliver

Autorka: Lauren Oliver
Tytuł: Delirium
Wydawnictwo:

Czy miłość to choroba? Coś wstrętnego, obrzydliwego, coś co nie pozwala nam cieszyć się życiem, zamyka nas, unieruchamia, opatula, wręcz wsysa. Z miłości trzeba się leczyć, a najlepiej do niej nie dopuścić. Z takiego założenia wychodzą ludzie, o których mowa w książce "Delirium" pierwszej części trylogii, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Otwarte.

Lena jest główną bohaterką i to ona wkrótce będzie bezpieczna i wolna od miłości. Póki co musi jeszcze uzbroić się w cierpliwość, ale chwila, w której otrzyma lek jest coraz bliżej. Dziewczyna jest świadoma tego, że jej matka zabiła się właśnie z powodu miłości i z niecierpliwością oczekuje chwili, kiedy ona pozbędzie się tego brzemienia.
Póki co dziewczyna musi przejść kilka testów, które pozwolą na dobranie jej odpowiedniego kandydata, z którym stworzy rodzinę.

Jednak zanim do tego dojdzie, Lena pozna Alexa. A Alex to już zupełnie inna historia. Ten młody chłopak absolutnie nie zamierza rezygnować z uczucia jakim jest miłość. Lena zafascynowana Alexem powoli zacznie zmieniać zdanie...ale nie wszystkim się to podoba.

Książkę czyta się fantastycznie. Fabuła jest tak inna i tak fascynująco ciekawa, że nie sposób się od książki oderwać. Zresztą, cała wizja miasta i społeczeństwa w nim żyjącego jest bardzo dziwna, a zarazem interesująca. Zasady panujące w mieście także pozostawiają wiele do życzenia, a czasami aż dreszcz przechodził po plecach gdy zdawałam sobie sprawę z tego, jak zniewoleni i nieszczęśliwi muszą być Ci ludzie.

Jeżeli lubicie takie książki, jestem pewna, że "Delirium" Wam się spodoba. Ja ją polecam i jestem pewna, że się nie zawiedziecie!

14 komentarzy :

 1. Bardzo chciałabym przeczytać "Delirium", ale jakoś nie mam ku temu okazji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejny pozytywny komentarz. Sama mam już tą książkę w biblioteczce tylko zawsze coś innego mam akurat do czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi ciekawie - powinnam przeczytać - pozdrawiam :)
  ZAPRASZAM NA MOJĄ PIERWSZĄ ROZDAWAJKE

  OdpowiedzUsuń
 4. nie mogę się doczekać, kiedy w końcu będę mogła ją przeczytać!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też muszę ją zdobyć!

  OdpowiedzUsuń
 6. Już od dłuższego czasu czytam same pozytywne opinie na temat tej książki i dochodzę do wniosku, że muszę ją jak najszybciej przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam w planach książki tego autora

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo chciałabym przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam. *.* Ta książka jest niesamowita!

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam ją od dawna w planach !

  OdpowiedzUsuń
 11. Rewelacyjnie szybko się czyta tą książkę!

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam na tę książkę ochotę odkąd tylko zobaczyłam ją w zapowiedziach. Choć gatunkowo nie są to moja klimaty, to ta pozycja mnie kusi, a liczne pozytywne recenzje tylko wzmagają mój czytelniczy apetyt. :) Przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Obiecuję sobie, i obiecuję że w końcu do mnie trafi, i jakoś nie mogę sobie jej sprawić :)

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka