Jeszcze jeden dzień - Fabio VoloAutor: Fabio Volo
Tytuł:
Jeszcze jeden dzień
Wydawnictwo:

Bardzo czekałam na tę książkę. Gdy już ją dostałam dotrwanie do jej końca okazało się ponad moje siły. I mimo, że mi się to udało, zachwytów nie było.
Głównym bohaterem książki jest Giacomo, trzydziestoletni kawaler, który boi się angażować w związki. Żyje bardzo rutynowo: praca, dom, praca, dom i tak dalej. Gdy pewnego dnia w tramwaju spotyka piękną dziewczynę jego życie nabiera sensu. Każdego dnia budzi się ze świadomością, że tego dnia ujrzy piękną nieznajomą. Zaczyna dbać o siebie i mimo, że nie ma zamiaru bliżej poznać dziewczyny, jego myśli ciągle do niej uciekają.
Gdy w końcu los ich ze sobą cudownie połączy okazuje się, że tramwajowe marzenie mężczyzny, niebawem wyjeżdża. Czy Giacomo się przełamie i pojedzie za ukochaną kobietą?
Jak ułoży się ich przyszłość?

Historia choć piękna i nawet nie aż tak schematyczna, zupełnie nie w moim stylu. Nie, że nie podpasował mi temat, ale styl pisania autora. Zmagania bohatera z samym sobą, były według mnie okropnie nudne. Dorosły facet a zachowuje się jak siedmioletni chłopiec. Tragedia. I choć "Jeszcze jeden dzień" to piękna i romantyczna opowieść, brakuje jej tego czegoś, co przyciąga mnie jak magnes. Jeżeli macie ochotę poznać historię Giacomo, zapraszam.

15 komentarzy :

 1. Mam tę książkę na oku :)Zobaczymy czy zrobi na mnie podobne wrażenie
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. ha, od początku nie pałałam miłością do tego tytułu i nadal nie mam w planach jej przeczytać...

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam, ale widziałam chyba film na podstawie książki - historia zupełnie do mnie nie trafiła, więc nie ciągnie mnie do tej pozycji..

  OdpowiedzUsuń
 4. raczej nie dla mnie
  zupełnie nie ciągnie mnie do lektury
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. myślałam że to książka dla mnie, ale niestety nie zachęcasz do niej tak więc nie wiem czy warto się męczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam coraz większą ochotę na tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak to bywa, że nie tylko w życiu, ale i literaturze zdarzają się dojrzałe osoby, które zamiast zachowywać się jak na dorosłych przystało, sami nie wiedzą czego chcą i postępują jakby mieli -naście lat. Pomimo tych zmagań głównego bohatera, chcę przeczytać tę książkę, bo kusi mnie już od dłuższego czasu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Miałam ją w planach. Ale po tylu nie do końca pochlebnych recenzji obawiam się, że i do mnie ta książka nie przemówi...

  OdpowiedzUsuń
 9. Mimo wszystko po książkę mam ochotę sięgnąć, a co ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mimo recenzji, która ocenia tę książkę jako średniak - i tak kiedyś przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja ochoty na przeczytanie nie mam :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Sama już nie wiem co myśleć o tej książce. Widziałam tyle sprzecznych recenzji .. może warto w końcu samej po nią sięgnąć i zaspokoić swoją ciekawość ? :D

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Książkę mam w planach! Już od jakiegoś czasu się na nią czaję :P

  OdpowiedzUsuń
 14. mam ochotę przeczytać tę książkę, i poznać autora:)

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka