Pora na życie - Cecelia Ahern

Autorka: Cecelia Ahern
Tytuł: Pora na życie
Wydawnictwo:
Lucy jest niezdecydowaną i nieszczęśliwą młodą kobietą. Jej życie skończyło się w momencie gdy Blake ją zostawił, a ona zaczęła natrętnie kłamać. Jedno kłamstwo, pociągało drugie kłamstwo i niedługo później kłamstwem było wszystko. Dziś to już sieć kłamstw, które sprawiają, że Lucy nie może normalnie żyć.

Gdy kobieta dostaje list z agencji życiowej, że jej Życie chce się z nią spotkać, usilnie ignoruje je, aż w końcu chcąc nie chcąc, ulega.

Po pierwszym spotkaniu wie, że jej Życie jest upierdliwe, wkurzające i że jest...mężczyzną..

Czy Lucy uda się zmienić swoje życie? Czy ma szansę wyplątać się z kłamstw, które sama storzyła?

"Pora na życie" to dosyć specyficzna książka, którą czyta się stosunkowo szybko, ale nie wiem czy mogę powiedzieć, że z wypiekami na twarzy. Porównując wszystkie książki autorki, które czytałam, ta chyba najmniej mi się podobała.
Już mówię dlaczego. Po pierwsze do końca książki nie lubiłam Lucy. Była arogancka, wredna, chamska i zapatrzona w siebie. Wcale nie dziwiło mnie to, że nie ma obok siebie nikogo, kto chciałby z nią być, bo z nią absolutnie nie dało się wytrzymać!
Po drugie akcja mnie nie zaskoczyła. Wszystko kręciło się wokół Lucy i to było czasami naprawdę nudne, bo ona była bardzo przewidywalna.

Na plus można zaliczyć piękne stadium psychologiczne człowieka nieszczęśliwego i okładkę, która jest zachwycająca!

Książka choć nie powala na kolana to jest zupełnie inna od wszystkich autorki i z pewnością warto ją przeczytać. Więc jeżeli macie ochotę, czemu nie?:)

6 komentarzy :

 1. hmm. dziwi mnie Twoja ocena - jednak każdy ma własny gust.
  Pora na zycie to moja zdecydowanie naj naj ulubieńsza książka tej autorki. Absolutne mistrzostwo! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno się zabiorę, ponieważ po "Sto imion" jestem zaciekawiona twórczością tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam tylko jedną książkę tej autorki "P.S. Kocham Cię" i byłam nią zachwycona. To fakt, ma ona specyficzny styl, ale chętnie poznam inne jej książki:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pora na życie jeszcze przede mną. Sto imion mnie nie zachwyciło, P.S.Kocham Cię za to zauroczyło i mimo wszystko pozytywne odczucia na temat twórczości Ahern przeważają, dlatego dam jej kolejną szansę, mimo twojej nie do końca entuzjastycznej recenzji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Okładka bajeczna :) Zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Już dopisałam do swojej listy: "Do przeczytania" ;)

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka