Jamnik z kluskami - Ola Trzeciecka

Autorka: Ola Trzeciecka

Tytuł: Jamnik z kluskami

Wydawnictwo:
Gdy Anka znalazła pod swoim łóżkiem frywolną bieliznę w pięknym pudełku wiedziała, że era klusek na zawsze się skończyła. A konkretnie skończył się jej pożal się Boże związek z Adamem.

Gdy za niego wychodziła może i miała złudzenia, że oto czeka ją szczęśliwa i stateczna przyszłość u boku no może nie przystojnego, wysokiego bruneta, ale małego choć wydającego się dosyć stabilnie emocjonalnego człowieka.

Niestety wkrótce okazało się, że Adam owszem jest stabilny emocjonalnie ale tylko w związku ze swoją mamusią, z którą łączy go silna więź prawie, że małżeńska. No bo kto umie tak gotować jak mamusia? Kto się nim tak dobrze zaopiekuje, kupi mu meble, zrobi sweterek na drutach i przytuli gdy będzie trzeba? Nikt.

W życiu Anki zatem pojawił się nie tylko Adam, ale także mamusia. A mamusia nie potrafi przeżyć, że syn związał się z kimś takim jak Anka. Z kimś kto ma swoje zdanie, nie jest jeszcze w ciąży i co najgorsze ma mózg!

"Jamnik z kluskami" to specyficzna książka głównie na poprawę humoru i gwarantuję Wam, że na pewno Wam go poprawi.
Jeżeli chodzi o samą historię, było już takich wiele, więc niczym nowym nie zostałam zaskoczona. Związek Adama i mamusi też nie był zbyt osobliwy, po prostu matka zakochana w swoim synu.

Za to na uwagę zasługuje Anka i jej przyjaciółka Magda. Te dwie razem, są lepsze niż dynamit. Właśnie pomiędzy nimi wywiązały się najlepsze dialogi i sceny przy których można było płakać ze śmiechu.

Nie podoba mi się jeszcze koniec książki. Chętnie dowiedziałabym się co się stało z Adamem i z Anką, ale za pewne autorka chciała, aby to czytelnik dopisał sobie ciąg dalszy, czego ja akurat nie lubię;) Dla mnie książka musi się zacząć i skończyć.

A Wy czytaliście ją? Zamierzacie?

6 komentarzy :

 1. Bardzo śmieszny tytuł ;) Ostatnio czytam coraz więcej książek polskich autorek, więc może i tę książkę przeczytam ;)
  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam kilka podobnych książek i zazwyczaj była zadowolona :) Może i po tą sięgnę?
  Czy ten tytułowy jamnik występuje?

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Występuję:) jest najlepszym przyjacielem głównej bohaterki:)

   Usuń
 3. Nie ma to jak dorosły maminsynek, który nie podejmie żadnej nawet najmniejszej decyzji, jeśli nie skonsultuje jej z mamusią... ;-) Myślę, że ta powieść poprawiłaby mi humor i to skutecznie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj, przydałaby mi się taka książka na poprawę humoru:)

  OdpowiedzUsuń
 5. W tej książce zdecydowanie nie chodziło o fabułę, która była głupia jak but, ale humor, który autorce wyszedł po prostu bosko!

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka