Balsam dla duszy na Boże Narodzenie


Tytuł: Balsam dla duszy na Boże Narodzenie
Wydawnictwo: Rebis

Zacznę od tego, że książka jest idealna na nadchodzące święta. Jest to wspaniała pozycja dla chcących przeżyć ten czas świąt Bożego Narodzenia inaczej- nie szablonowo. Nie goniąc za zakupami, nie zamartwiając się niepotrzebnie i nie ze smutkiem w sercu, ale z radością, uśmiechem na ustach i w zgodzie z własnym sumieniem.

Balsam dla Duszy na Boże Narodzenie to zbiór przepięknie opowiedzianych historii ludzi, poszufladkowanych według pewnych kryteriów.
A są nimi: radość,prostota,miłość,życzliwość,wdzięczność,wiara i zachwyt.
W każdym z tych rozdziałów znajdują się opowiadania obrazujące rozumienie(przez ludzi) poszczególnych cech. Ich historie nie raz doprowadzają do zachwytu, lub do łez, podziwu czy euforii.
Na końcu każdego rozdziału można znaleźć informacje do przemyślenia i zadania jakie w ramach rozważań nad daną cechą należałoby wykonać ( na przykład zaprosić na wigilię kogoś,kto nie ma z kim jej spędzić).

Co jeszcze jest ważne. Na początku książki możemy znaleźć zasady użytkowania tej pozycji. Kilka prostych wytycznych oraz zebrany w całość sens czytania i rozważania.

Bardzo podoba mi się idea książki bo ona ma scalać bliskie osoby: rodziny,małżonków narzeczonych, dzieci w jedną całość. Ma sprawić, że będziemy dla siebie życzliwi, że będziemy radośni, że przeżyjemy te święta w zgodzie z sobą i z innymi.
Pomysł jest naprawdę genialny i z całego serca polecam tą lekturę i wierzę, że nie będzie ona jednoroczna ale zostanie lekturą,którą będziecie czytali w każde święta.

3 komentarze :

  1. Robi się coraz bardziej świątecznie ;) Na pewno warto mieć taką książkę w domu. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Po takim opisie nie wypada nie przeczytać ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Tych balsamów jest od groma, zawsze chciałam jakiś przeczytać, ale ciągle miałam coś lepszego i ciekawszego. Może kiedyś po jakiś sięgnę, ale wątpię, żeby akurat ten o świętach, których nie lubię ;]

    OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka