Mali bohaterowie - Barbara Gawryluk

Autorka: Barbara GawrylukTytuł: Mali bohaterowieWydawnictwo:
"Mali bohaterowie" to książka, w której zebranych jest kilka opowieści. Są to opowiadania o dzieciach, które wiedziały jak się zachować w sytuacjach zagrażających życiu innych i pomogły im.

Ta książka może bardzo ułatwić rozmowę z dzieckiem na temat bezpieczeństwa i niesienia pomocy innym. W dzisiejszej ludzkiej znieczulicy, istotne jest wychowanie dziecka wrażliwego na ludzką krzywdę. Te krótkie historie pokazują, że można, a nawet trzeba pomagać innym.
Przemek, Karolinka, Damian, Kuba, Marta, Ada i Sandra wiedziały jak się zachować w przypadku pożaru, włamania czy zasłabnięcia. Te dzieci miały na tyle determinacji i odwagi, że pomogły, nie oglądając się na innych.

Dobrze, że ktoś zdecydował się napisać książkę, która pokazuje tak wspaniałe i cenne postawy. Zatrważające jest to, że ludzie z obojętnością patrzą na ludzką krzywdę. Boją się odezwać czy zwrócić uwagę. Ta książka pokazuje, że nawet tak mały człowiek ma w sobie chęć niesienia pomocy.
Totalnie nietrafione jest dla mnie jest wydanie książki. Czarno-białe ilustracje?
Mało prawdopodobne, że dziecko będzie z zachwytem je oglądać. Dorosłym z pewnością się spodoba, ale dziecku już nie za bardzo.
Mimo to książką polecam. Może nie do zachwycania się ilustracjami, ale do przeczytania tych wartościowych i mądrych opowieści o dzieciach, które ratują życie innym.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka