Twardy orzech do zgryzienia - Renata Piątkowska

Autorka: Renata Piątkowska
Tytuł: Twardy orzech do zgryzienia
Wydawnictwo:

"Twardy orzech do zgryzienia" to zbiór dziesięciu króciutkich opowiadań, w których głównymi bohaterami są dzieci. Amelka, Kubuś, Franek, Tosia, Mateusz, Malwina, Remik, Oliwka, Adaś, Wojtuś, Julka i Tomek to dzieci, które stoją właśnie przed trudnymi dla siebie sytuacjami.

Amelka była tak zapatrzona w pieska w pięknym ubranku, że się zgubiła, Kubuś okropnie boi się szczepienia, Franek marzy aby zostać czarodziejem, Mateusz i Malwinka nie wyobrażają sobie dnia bez telewizora, Remik nie znosi swojego imienia. Oliwka chciałaby koniecznie żółwia, a Adaś mimo piżamki w krokodyle został super-bohaterem! Wojtuś okropnie boi się potworów mieszkających w jego pokoju, Julka to okropna złośnica, a Tomek właśnie dowiedział się ile rzeczy potrafi!

Wszystkie sytuacje opisane w książce są bardzo bliskie dziecku i to zdecydowanie do mnie przemawia. Czasami trudno jest dziecku wytłumaczyć dlaczego nie może same oddalać się od domu, lub dlaczego nie może mieć swojego zwierzątka. Ci mali bohaterowie na swoim przykładzie pokazują małemu czytelnikowi, że należy słuchać rodziców, bo chcą jak najlepiej dla swoich dzieci.
Dodatkowo książka jest przepięknie ilustrowana. Obrazki są bardzo kolorowe i żywe. Z przyjemnością się je ogląda.
Książkę polecam, jest fantastyczna na krótkie wieczorne opowieści:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka