Najpiękniejsze zabawy sprzed lat dla dzieci

Tytuł: Najpiękniejsze zabawy sprzed lat dla dzieci
Wydawnictwo:

Dziś chciałabym Wam polecić świetną książkę, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Jedność.
"Najpiękniejsze zabawy sprzed lat" to malutkie kompendium wiedzy o wszystkich zabawach, które znamy z dzieciństwa.

Kamień, papier, nożyce; ciuciubabka czy berek to zabawy, które zajmowały nam kiedyś popołudnia.
Zabawy są opracowane w bardzo fajny i przyjazny sposób. W książce znajduje się kilka słów o zabawie, zasady gry i ewentualne inne jej wersje. Takie opracowanie sprawia, że poruszanie się po książce i ewentualne wyszukiwanie zabaw jest proste i nie sprawia żadnych problemów.

Jedynym minusem jak dla mnie są dziwne nazwy zabaw. Gdy pierwszy raz przeczytałam spis treści znałam zabaw może pięć? Nazwy: kroki babci, na targu czy mrugający zabójca nic mi nie mówiły. Jak się okazało kroki babci to inna wersja popularnej zabawy: "raz,dwa trzy Baba Jaga patrzy". Na targu to zwykła gra pamięciowa, w której uczestnicy powtarzają po sobie co kupili na targu ( ja znam trochę inną wersję tej zabawy) a mrugający zabójca to świetna gra, w którą można grać godzinami, świetnie się przy tym bawiąc, z tym że wcześniej nie znałam jej nazwy:)
Ogółem większość gier i zabaw zawartych w książce znam, ale praktycznie każda z nich ma u mnie inną nazwę:)

Brakuje mi jeszcze w książce miejsca na notatki. Mogłabym dopisać swoje zabawy, które pamiętam z dzieciństwa i miałabym nie tylko wszystkie zabawy w jednym miejscu ale także fajną pamiątkę:) Pamiętam, że my na podwórku bawiliśmy się w popularnego Pomidora, czy grę tak, nie w krzakach, albo w kolorową krowę:)
A Wy w co się bawiliście?:)

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka