Więźniowie niebezpieczni. Ukryty świat penitencjarny - Sławoimir Przybyliński

Autor: Sławomir Przybyliński
Tytuł: Więźniowie niebezpieczni. Ukryty świat penitencjarny
Wydawnictwo:


Więzienia jak i osadzeni zawsze wywołują dreszczyk strachu ale też i ciekawości. Nie wiem co jest bardziej dominujące, ale faktem pozostaje, że temat jest interesujący. Pewnie widzieliście serial "Skazany na śmierć" czy dobry stary już film "Skazani na Shawshank".
Genialne obrazy więzienia i osadzonych tam ludzi.

"Więźniowie niebezpieczni" to książka, która od razu mnie zainteresowała i choć ma charakter głównie naukowy (nie jest to powieść) to muszę przyznać, że dała mi wiele do myślenia.
Książka została podzielona na dwie główne części, a każda z nich zawiera pięć rozdziałów

Część I
Więźniowie niebezpieczni - prezentacja zagadnień
Część II
Więźniowie niebezpieczni - badania własne

I o ile pierwsza część to typowa książkowa wiedza dotycząca tego zagadnienia to część druga jest już czymś, co właśnie chciałam przeczytać. Szczególnym rozdziałem jest dla mnie ostatni: "Z historią życia w tle - opowieść o trudnym losie i złej przeszłości"
To chyba najciekawszy rozdział z całej książki dla kogoś kto nie interesuje się całą stroną badawczą i teorią, a chciałby przeczytać coś na temat osadzonych. W tym rozdziale opisane zostały cztery osoby: Kamil (38l), Andrzej(35l), Mirosława (52l) i Emil (25l).
Tragiczna przeszłość, błędy, zbiegi okoliczności, brak śladów i nieprzemyślane działanie, a czasami pech. Przeszłość tych ludzi opisana w tej książce pokazuje nie osadzonych lecz ludzi, którzy gdzieś się pogubili, dzięki temu książka staje się bardziej autentyczna i ludzka.

"Więźniowie niebezpieczni" to tytuł, który najbardziej przyda się tym, którzy interesują się tematem więźniów i chcieliby spojrzeć na niego z innej perspektywy, ale także dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej bądź najzwyczajniej w świecie piszą pracę.
Ja sięgnęłam po nią z czystej ciekawości i chętnie ją polecam:)

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka