Świat Maksa - Katarzyna Zychla

Autorka: Katarzyna Zychla
Tytuły:Przygody Maksa
Maks i przyjaciele
Maks poznaje świat
Zabawy Maksa
Maks i niespodzianki
Seria:
Świat Maksa 
Wydawnictwo:Czy znacie Maksa? Maks to malutki hipopotam, który dopiero poznaje świat. W fantastycznej serii wydawnictwa Skrzat zatytułowanej: " Świat Maksa" wasze dziecko czeka mnóstwo przygód. Nasz mały bohater skutecznie absorbuje uwagę dziecka.

W pierwszej części poznamy Maksa,a także jego nową, malutką przyjaciółkę Klarę.
Razem z Maksem dziecko będzie mogło liczyć, a także świetnie się bawić!
W drugiej część przygód: "Maks i przyjaciele" poznajemy przyjaciół Maksa. Żółwika Ponuraka, Zebrę Monikę, krokodyla Gracjana oraz słonika Edka. Maks i przyjaciele razem spędzają czas bawiąc się i ucząc.

Co jest fajnego w tych książkach? Absolutnie wszystko!
Kolorowe i bardzo żywe, a przede wszystkim zachwycające ilustracje spodobają się każdemu dziecku! Ja jestem nimi oszołomiona, bo są rzeczywiście cudne.
Tak naprawdę to całe wydanie książki jest bardzo ładne. Litery są odpowiednio duże i kolorowe.
Świetne jest także to, że autorka zwróciła uwagę na różne rzeczy. Chociażby na odpowiednie traktowanie innych ludzi i zwierząt. Świat Maksa to także seria edukacyjna, z której dzieci wiele mogą wynieść.
Cena książki jest bardzo atrakcyjna, więc myślę, że warto sobie kupić wydane już części i mieć na uwadze kolejne, a kolejne będą!
Polecam:)

____________________________________________________________________

Niedawno pojawiła się kolejna, tak wyczekiwana przeze mnie część z przygodami Maksa: "Maks poznaje świat". Oczywiście nie będę Wam zachwalać pięknych ilustracji, bo o tym pisałam wcześniej, ale mam wrażenie, że z każdą kolejną częścią te ilustracje są bardziej kolorowe i po prostu przepiękne!

W tej części Maks wraz z siostrą poznaje świat. Mały czytelnik razem z Maksem pozna tajemnice księżyca, zobaczy jak pracuje pajączek, a także zgłębi tajemnicę tęczy.
Prócz tego powtórzy kolory, pozna kształty, a także dowie się co takiego dzieje się w nocy, gdy wszyscy śpią.
Odpowiednio duże litery z pewnością zachęcą każdego miłośnika książek do czytania, a bajeczne ilustracje zachwycą każdego małego czytelnika!
Polecam:)

______________________________________________________________________________

 Bardzo czekałam na kolejną część przygód Maksa, sympatycznego hipopotama. W końcu jest! A w środku kolejne trzy historie z udziałem Maksa, siostry Zuzi i ich wspaniałych przyjaciół.

Ta część w całości poświęcona jest zabawie. Maks, który ostatnio dużo czasu poświęca siostrze, postanawia zrobić niespodziankę swoim przyjaciołom. Czy im się spodoba ten prezent? Tego oczywiście dowiecie się z książki, ale to nie wszystko.
Maks i Zuzia przeżyją chwilę grozy, kiedy nieprzemyślana zabawy wymknie się spod kontroli. A w ostatniej opowieści razem z bohaterami książeczki możecie łapać lusterkowe zające:)

"Zabawy Maksa" to kolejna część przygód wydanych przez Wydawnictwo Skrzat w serii Świat Maksa. Już wcześniej pisałam, że książeczki mają przepiękne ilustracje i są bardzo kolorowe. To co mnie w nich najbardziej zachwyca to nie tylko proste i mądre historie, ale także odpowiednio duże litery i sam sposób wydania. Dodatkowo książki są w atrakcyjnych cenach, bo kosztują niewiele ponad sześć złotych, więc warto wydać te pieniążki na naprawdę fajną serię.
A w przygotowaniu kolejne części!
Polecam:)Już jest! Kolejna część przygód Maksa! Za każdym razem gdy mam w ręce nową część jestem niesamowicie podekscytowana, bo książka prócz przygód sympatycznego Maksa ma także walory edukacyjne:) Tym razem razem z Maksem i Zuzią będziemy szukać zaczarowanego guzika, zobaczymy królową Pusiapsię oraz razem z Maksem wyhodujemy roślinę z tajemniczych nasionek, co to będzie? Przekonacie się sami. Jedno jest pewne przygód nie zabraknie.

To już kolejna część i muszę powiedzieć, że nadal tak samo mnie zachwyca. Ta seria jest piękna w swojej prostocie. Świetnie nadaje się dla tych najmniejszych czytelników, chociażby ze względu na ilustracje, ale także i dla tych większych, z którymi będziemy mogli porozmawiać na niektóre tematy poruszane w książce. Jeżeli jeszcze nie znacie serii "Świat Maksa" koniecznie musicie ją poznać. Ja z niecierpliwością oczekuję kolejnych części. Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka