Toskania i Umbria. Przewodnik subiektywny - Anna Maria Goławska, Grzegorz Lindenberg

Autorzy: Anna Maria Goławska, Grzegorz Lindenberg
Tytuł: Toskania i Umbria. Przewodnik subiektywny Wydawnictwo:


 Po tej książce nabrałam apetytu na podróż do tych wspaniałych, malowniczych zakątków.
Przyznam, że brakuje mi tego typu subiektywnych przewodników. Wszystkie, na które trafiam są beznadziejnie opracowane i ma się wrażenie, że są napisane na kolanie.
Ten jest inny.

Przede wszystkim autorzy tego przewodnika wielokrotnie przemierzyli Toskanię i Umbrię, co sprawia, że przewodnik jest bardziej autentyczny i co najważniejsze, dzielą się z czytelnikiem zdobytym doświadczeniem.

Całość została podzielona na dwie części.
Pierwsza będzie zdecydowanie bardziej pomocna dla osób, które podróżują w tamten rejon pierwszy raz. Znajdziemy w niej adresy internetowe polecanych hoteli, sporą ilość informacji o samej Toskanii, jedzeniu czy pogodzie.
Co dla mnie jest istotne to fakt, że autorzy wszystko o czym piszą przeżyli sami.  Wiedząc, jakie problemy można napotkać bądź jakie sytuacje mogą nas czekać, wszystko opisują i to jest niezwykle pomocne.

Druga część to już opisy miejsc, które należy, a właściwie trzeba zwiedzić. Szczerość autorów jest bardzo na miejscu i naprawdę to najbardziej mnie w tej książce ujęło. Skoro już chcę się wybrać tak daleko, chciałabym wiedzieć gdzie warto pójść, a co można sobie darować. Wiadomo, że w czasie jednego pobytu nie będę w stanie zwiedzić wszystkiego.
I właśnie w tym przewodniku każdy znajdzie odpowiedź na pytanie: Co warto zwiedzić? Oczywiście nie musimy się tym kierować, bądź możemy mieć inne zdanie, ale jadąc tam pierwszy raz chyba warto posłuchać rad doświadczonych podróżników.

Książkę uzupełniają fantastyczne fotografie, które niesamowicie kuszą. Aż chciałoby się zobaczyć te wszystkie piękne miejsca na własne oczy.

Jeżeli macie w planach podróż do Toskanii i Umbrii ten przewodnik zapiszcie sobie jako pierwszą pozycję na liście rzeczy do zabrania.
Jest naprawdę jedyny w swoim rodzaju i ja życzyłabym sobie więcej tak dobrze napisanych i opracowanych przewodników jak ten.
Polecam!


Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka