Naturalne sposoby pokonywania bólu - Luis Aliaga

Autor: Luis Aliaga
Tytuł: Naturalne sposoby pokonywania bólu
Wydawnictwo:
Nikt nie lubi zmagać się z bólem. Ja tego wręcz nie znoszę. Jestem okropną hipochondryczką i gdy okazuje się, że coś mnie gdzieś boli, już mam przed sobą wizję jakiejś, śmiertelnej groźnej choroby.

Nie jest tajemnicą, że 9 na 10 osób sięga po tabletkę. I nie wiem czy wynika to z faktu, że nie znamy naturalnych sposobów pokonywania bólu czy po prostu sięgamy po nią z lenistwa.

Ta książka z pewnością pomoże osobą, które nie lubią połykać medykamentów, ale też nie chcą cierpieć. W książce najpierw znajdziemy cały jeden duży rozdział teoretyczny, który ogólnie informuje nas o bólu. Jakie są jego rodzaje, częstotliwość czy jak można odczuwać ból.
Prócz rozdziału teoretycznego, znajdziemy również kilka rozdziałów o metodach relaksacji, klinikach leczenia bólu, bezsenności czy efekcie placebo.

Dopiero ostatnia ta główna część książki dotyczy różnych rodzajów bólu i metodach ich pokonywania.
Muszę przyznać, że książka jest naprawdę ciekawa i z przyjemnością ją przeczytałam. Ale gdy przyszło co do czego i zaczął boleć mnie ząb, żadna z naturalnych metod mi nie pomogła. Takie naturalne metody według mnie są bardzo dobre, ale sądzę, że tylko na lekkie bóle.
Poważniejsze bóle, chroniczne czy naprawdę silne, raczej nie nadają się do leczenia naturalnego ale to moje zdanie. Być może są wśród Was osoby, które korzystają na co dzień z tych metod?
Chętnie poznam Wasze zdanie.
Książkę polecam, bo z pewnością warto z takich metod korzystać.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka