Poszukaj i znajdź.Biblia malucha.

Tytuł: Poszukaj i znajdź.Biblia malucha.
Wydawnictwo:Biblii dla dzieci to już widziałam całe mnóstwo. Recenzowałam Wam Biblie w formie Komiksu, z twardymi kartkami, specjalną dla małych dzieci jak i dla tych trochę większych. Dziś mam chyba pierwszy raz w takiej wersji i nie wiem czy taka forma do końca mi odpowiada, ale o tym zaraz.

"Poszukaj i znajdź. Biblia malucha" to książka, w której dziecko ma za zadanie szukać różnych elementów. Na jednej stronie są to zwierzęta ze stworzenia świata, na innej dziecko ma za zadanie wyszukać wszystkich osób będących na Wieży Babel, a na jeszcze innej musi pokazać konkretne rzeczy w świątyni, w której był Jezus. Ogólnie stron w książce jest dziesięć, więc całkiem fajnie.

Nie do końca podoba mi się pomysł nazywania tego Biblią ponieważ nie ma w niej tekstu. To książka nawiązująca do Biblii, ale Ci którzy kupią ja po to aby trochę dziecku Biblię przybliżyć, raczej nie będą zadowoleni. Jeżeli dziecko ma szukać na przykład zwierząt z Arki Noego, dlaczego Wydawca nie dodał tam chociażby w skrócie czym była Arka Noego. Dziecko miałoby większą frajdę z tego, że może je wszystkie znaleźć.

Mimo to, książka jest całkiem fajnym pomysłem. Dziecko w jakiś sposób jednak oswaja się z Biblią. Dociekliwym dzieciom zawsze można przeczytać fragment Biblii, ponieważ Wydawca napisał dokładnie odniesienie do niej, a mniej dociekliwe dzieci, mogą po prostu ćwiczyć pamięć i spostrzegawczość.

Książka jest też naprawdę ładnie wydana. Ma duże kartonowe, kolorowe strony, które na pewno szybko się nie zniszczą. Jest też wydana w dużym formacie więc szukanie nawet tych najmniejszych elementów, nie będzie dla dziecka bardzo trudne.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka