After. Bez siebie nie przetrwamy - Anna Todd

Autorka: Anna Todd
Tytuł: After. Bez siebie nie przetrwamy
Wydawnictwo: 
Wiem, że niektórzy po trzech tomach byli już zmęczeni emocjonalną huśtawką, którą zafundowali im Tessa i Hardin. Ja jednak należę do tej grupy, która z niecierpliwością czekała, jak autorka rozstrzygnie tę serię.
Przyznam, że zanim sięgnęłam po ostatni tom, przeczytałam kilka recenzji licząc, że wszyscy będą się zachwycać, a tutaj rozczarowanie, bo wiele osób pisało, że książka nie jest taka na jaką liczyli.

Po wielu przejściach Tessa w końcu dorosła do tego, aby zostawić Hardina i spróbować życia na własną rękę. Ma dosyć tego co się w ich związku dzieje i choć wiele ich łączy, czasami wydaje się jakby jeszcze więcej ich dzieliło. Nie wpływa to dobrze ani na Tessę ani na Hardina.
Niestety odejść nie jest łatwo, a zostać jeszcze trudniej.
Czy tych dwoje ma jeszcze szansę na to aby być razem?
Czy Tessa będzie potrafiła "naprawić" relację ze swoich ukochanym?

Książkę przeczytałam błyskawicznie i niestety, choć chciałabym napisać, że zakończenie jest takie jakiego się spodziewałam, to tak nie jest. Owszem, podejrzewałam, że może tak być, ale po wielu wzlotach i upadkach tej pary, liczyłam na coś bardziej kreatywnego.
Ewidentnie widać, że Autorka tak jakby nie wiedziała jak zakończyć całą serię i opisała najbardziej prawdopodobny scenariusz, paskudnie go streszczając. Rozdziały dwa lata później, pięć czy dziesięć byłyby może na miejscu w innej książce, ale nie w momencie, w którym pięć stron wcześniej działo się coś zupełnie innego, co nie wskazywało na ten dany koniec.
Wybaczcie, że piszę tak zawile, ale jestem trochę rozczarowana, a też nie chcę za dużo zdradzić.

Mimo wszystko, oczywiście nie żałuję czasu, który poświęciłam na tę książkę. Uwielbiam serię "After" i pomimo wielu słów krytyki, że seria jest przewidywalna, ja się świetnie przy niej bawiłam i historia Tessy i Hardina bardzo mnie wciągnęła.
Jeżeli jeszcze tej serii nie czytaliście to polecam.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka