Co kupić dziecku, gdy nie lubi czytać?Ok, bądźmy szczerzy.
Nie każde dziecko lubi czytać. 
I nie ma w tym nic dziwnego, taki po prostu jest fakt. Rodzice zachęcają, kupują książki, które być może w końcu zainteresują dziecko, podsuwają książki z różnej tematyki i czasami nic z tego nie wychodzi. Dziecko czyta z przymusem i nie ma z tego żadnej przyjemności.

Co więc kupić dziecku, które nie lubi czytać?

Dziecko wcale nie musi czytać książek aby mieć dużą wiedzę. Oczywiście nie można zapomnieć o tym jak czytanie wspaniale rozwija wyobraźnię i tak dalej, ale przy tej technologii, którą mamy do dyspozycji, wielu zabawkach edukacyjnych, grach, programach telewizyjnych, aplikacjach na telefon czy tablet, można dobrać dowolną aktywność, którą dziecko polubi.

Za trzy miesiące święta, więc ten post także przyda się osobom, które szukają inspiracji i pomysłu na prezent dla dziecka, któremu niekoniecznie spodobałaby się książka.


Zabawki, tak czy nie?
 
Tak!
Oczywiście, że tak. Przypomnijcie sobie gdy sami byliście mali i dostawaliście zabawki. Każde dziecko uwielbia zabawki, ale to do nas należy decyzja, jaką zabawkę dziecku kupimy. Czy decydujemy się na zabawkę chybił/trafił, a nóż się dziecku spodoba, albo wybieramy coś, co poszerzy jego wiedzę i będzie edukacyjne, kreatywne, a być może też rozszerzy jego zainteresowania?

Można zdecydować się również na gry planszowe - jeżeli dziecko lubi rywalizację albo na zabawki, które wymagają nieco aktywności.
Pamiętajcie tylko, że zabawka to już nie tylko gadający miś, zestaw samochodów czy klocki lego. To wiele innych rzeczy, które poniżej Wam przedstawię.
Jesteście ciekawi propozycji?

Zabawki kreatywne 

Jeżeli Wasze dziecko lubi wszelkie kreatywne formy zabawy, to te propozycje zabawek na pewno Wam się spodobają.
Można kupić dziecku zestaw z ciastoliną, który niesamowicie pobudza wyobraźnię i skłania do działania, a także pozwala ćwiczyć motorykę.

Możemy zdecydować się połączyć zabawę kreatywną z edukacyjną i kupić zestaw stempelków. Jeżeli dziecko nie lubi czytać być może poprzez zabawę będzie chociaż stemplować wyrazy i być może szyfrować wiadomości?
Oprócz tego można także kupić wszelkiego rodzaju układanki, farby do malowania palcami (hit szczególnie u młodszych dzieci!) 


Zabawki aktywne

Dziecko ma dużo energii? Szukajcie zabawek aktywnych.
Możecie zdecydować się na paletki, wszelkie gry rzucaj i złap, można kupić dziecku rower, rolki, hulajnogę, można też kupić piłkę do skakania jeżeli oczywiście dziecko ma dużą przestrzeń w domu, a rodzic jakoś to będzie mógł wytrzymać. Generalnie dzieciom ruchliwym najbardziej podobają się zabawki, które pochłoną nieco ich energii. Nie warto wtedy się decydować na przykład na szachy, ponieważ dziecko dużo bardziej ucieszy się na przykład z karnetu na zajęcia ruchowe, o których marzył.


Zabawki edukacyjne  


Moja ulubiona kategoria zabawek dla dzieci. Teraz jest tego w sklepach całe mnóstwo. Można kupić:
- układanki,
- puzzle,
- wszelkiego rodzaju gry karciane, mamy do dyspozycji matematyczne, z literami, z kształtami i tak dalej, wystarczy przejść się po sklepach,
- rewelacyjną grą edukacyjną i ćwiczącą pamięć jest gra memo, chyba nie ma dziecka, które by jej nie lubiło,
- można także kupić klocki.Zabawki muzyczne

Są dzieci, które uwielbiają śpiewać bądź są uzdolnione muzycznie. Ja w swoim otoczeniu mam kilka takich dzieci. Ode mnie z reguły dostają książki z płytami na przykład jakieś karaoke dla dzieci czy jeżeli  jest to młodsze dziecko, dostaje książkę z piosenkami przedszkolaka, recenzowałam Wam kiedyś te książki.
Są rewelacyjne. Jeżeli jeszcze rodzic potrafi na przykład grać na pianinie może grać, bo w książce są nuty.
W sklepach znajdziemy też cały szereg zabawek dla takich dzieci. Można kupić dziecku instrument jeżeli widzimy, że dopiero zaczyna przygodę z muzyką. W sklepach znajdziemy te podstawowe czyli cymbałki czy też Janczary lub marakasy. Można też jeżeli dziecko ma xbox lub play station kupić jedną z gier muzycznych ( jest ich sporo do wyboru).

Mam nadzieję, że post okaże się przydatny dla tych, którzy nie mają w domu małych czytelników, a żądnych zabawy maluchów.
Co z tej listy spodobałoby się Waszym dzieciom? 

http://zabawkizpasja.pl/pl/zabawki-kreatywne-dla-dzieci
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka