Psie troski - Tom Justyniarski

Autor: Tom Justyniarski
Tytuł: Psie troski
Wydawnictwo:

 

Właśnie takie książki powinny być czytane dzieciom. Wspaniała historia, która pokazuje, jak cudownie oddane mogą być zwierzęta jeżeli i my damy im coś od siebie.

Betty to suczka, skrzywdzona kiedyś przez człowieka. Nie ufa nikomu. Po jedzenie sięga tylko gdy nikt nie widzi. Nie chce być dotykana, nie chce aby ktoś na nią patrzał i gdziekolwiek ją brał. Gdy więc zainteresował się nią mały chłopiec, który liczy na to, że suczka go polubi, wszystko się zmienia.

Ale czy tak skrzywdzony pies, może zaufać małemu człowiekowi? Czy naprawdę da się wymazać wszystko co złe?


Uwielbiam takie książki! Choć są niesamowicie smutne, są też budujące i pozwalają zrozumieć, jak wiele złego dzieje się na świecie. I to wszystko przez ludzi! Ta książka nie tylko zwraca uwagę, że zwierzę czuje i nie można go krzywdzić, ale także pokazuje jak cudowna może być przyjaźń pomiędzy zwierzęciem, a człowiekiem.

Choć ta książka nie jest gruba, jest niesamowicie emocjonalna. Często zwierzę traktujemy jako dodatek, albo po prostu zachciankę, a tymczasem należą im się zarówno troska jak i szacunek i to powinno być naturalne!
Jeżeli chcecie naprawdę wartościową książkę dla dziecka, to polecam ten tytuł. Łezka nie raz zakręci się w oku i możecie być pewni, że ta historia zostanie na długo w Waszej pamięci.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka