Miasteczko kłamców - Megan Miranda

Autorka: Megan Miranda

Tytuł: Miasteczko kłamców

Wydawnictwo:

  

Nicolette już dawno zostawiła przeszłość za sobą. Uciekła, zostawiając brata, tatę, chłopaka, miasteczko i przeszłość.

Rozpoczęła całkiem nowe życie. Teraz, 10 lat później ma idealnego narzeczonego, pracę i wielki problem, bo przeszłość wraca.

Kobieta pakuje cały dobytek, oznajmia narzeczonemu, że musi na jakiś czas zamieszkać w rodzinnym domu i pomóc ojcu. Nie mówi jednak, o co tak naprawdę chodzi.
Gdy dociera na miejsce, wie, że wszystkie sekrety mogą teraz ujrzeć światło dzienne i sprawa zniknięcia jej przyjaciółki może na zawsze zmienić jej życie.
Co więcej, znika kolejna kobieta, a wszystkie tropy prowadzą do jednego miejsca...do lasu.

"Miasteczko kłamców" to książka, która angażuje czytelnika od początku do końca. Chyba pierwszy raz spotkałam się z tym, że książka pisana jest tak jakby od tyłu. Czyli zaczynamy teraźniejszością i rozdział po rozdziale dowiadujemy się co było wcześniej po to, aby znów wrócić do kulminacyjnego momentu. Nie jest to wygodne, ale ma w sobie coś, co sprawia, że nad książką trzeba się bardziej zastanowić.
Generalnie całość jest bardzo zaskakująca i na dobrą sprawę, do końca książki nie wiemy o co w tym wszystkim chodzi.
Jeżeli macie okazję przeczytać to polecam!

 

3 komentarze :

  1. O właśnie, dobrze to ujęłaś, niewygodne. Mnie ten sposób narracji nie do końca przekonał, ale jednocześnie jest najmocniejszą stroną fabuły.

    OdpowiedzUsuń
  2. Sama konstrukcja książki wydaje się intrygująca, ale już cała historia nie do końca mnie do siebie przyciąga, więc jednak raczej odpuszczę ją sobie.

    OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka