Terapeutka - Bernadeta Prandzioch

Autorka: Bernadeta Prandzioch
Tytuł: Terapeutka 
Wydawnictwo:

 

Marta dopiero wyszła na prostą i usiłuje sobie jakoś poukładać swoje życie,  gdy pod oknem jej gabinetu zostaje znalezione martwe dziecko.

Żmudne śledztwo, mnóstwo podejrzanych i wspomnienia, które atakują głowę kobiety.
To właśnie to wydarzenie całkowicie zmienia życie głównej bohaterki.
Będzie musiała zmierzyć się nie tylko z demonami własnej przeszłości, ale także ze związkiem, który prowadzi donikąd i przyjaciółmi, którzy być może nimi nie są.
Jak rozróżnić co jest prawdą, a co kłamstwem? Gdzie stawiać granice w relacji psycholog-pacjent? O tym wszystkim przeczytacie w książce!

"Terapeutka" to jak głosi Wydwnictwo "Nowy głos w polskiej powieści kryminalnej". Spodziewałam się naprawdę dużo po tej książce. Według mnie nie było fajerwerków, ale książka super angażuje czytelnika i jest naprawdę fajnie napisana.
Cała sprawa kryminalna mogłaby być bardziej zawiła, bo ja od początku podejrzewałam kto może za tym wszystkim stać, ale Autorka sprytnie wyprowadziła mnie w pole, za co wielki plus! Mimo tego sprytnego zabiegu, zabrakło mi jednak trochę elementu zaskoczenia na końcu książki, nad czym niestety ubolewam.

Jeżeli macie ochotę, przeczytajcie.


3 komentarze :

  1. Nie czytałam. Boję się, że również miałabym jej sporo do zarzucenia;) Brak zaskoczenia to duży minus, ale fabula brzmi ciekawie więc może jednak sama sie przekonam, co o niej myślę:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kryminały są świetne właśnie dlatego, że gdy już wydaje nam się, że jesteśmy w śledztwie o kilka kroków do przodu, autorzy udowadniają, że nie mamy o niczym pojęcia. "Terapeutka" to dobra lektura, więc przyłączamy się do poleceń! :)

    OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka