Big fat burger. Gra planszowa

Tytuł: Big fat burger. Gra planszowa

Wydawnictwo:Co zawiera pudełko?

W pudełku znajdziemy 85 kart zamówień/składników, 24 karty specjalne, karta pierwszego gracza, 5 kart postaci, 5 kart pomocy, 5 kart bonusów, 4 karty torów oraz 10 żetonów graczy. Oprócz tego do gry przyda się też kartka papieru i długopis, nam ułatwiał liczenie punktów.
Oprócz tego w środku jest plansza przypominająca szmatkę kuchenną i instrukcja do gry.
Gra przeznaczona jest dla 2-5 graczy w wieku od 8-108 lat, a czas jednej rozgrywki to około 30 minut.Na czym polega gra

 Celem gry jest zrealizowanie jak największej ilości zamówień opóźniając przy tym pozostałych graczy.
Grę rozpoczyna gracz, który ostatnio jadł burgera. Rozkładamy planszę, karty torów, karty zamówień, karty bonusowe a także przydzielamy każdemu graczowi postać.
Każdy z graczy rezerwuje, które zamówienie chce wykonać. Następnie przez kolejne rundy kompletuje potrzebne składniki do wykonania burgera, aż do momentu, w którym ma je wszystkie. Wtedy realizuje zamówienie i otrzymuje punkty. Pozostali gracze również realizują swoje zamówienia, ale jednocześnie każdy z graczy specjalnymi kartami może opóźniać lub też nawet uniemożliwiać zrealizowanie zamówienia.
Gra kończy się wtedy gdy wyczerpie się dowolny stos składników.
Wygrywa ten gracz, który ma najwięcej punktów czyli tym samym najwięcej zarobił.


Moje wrażenia

Przyznam, że gra jest bardzo skomplikowana. Pierwsze rozgrywki są najgorsze bo trzeba się wdrożyć i zrozumieć. Ale bardzo pomocne są te karty pomocne, które krok po kroku instruują co gracz ma robić. Po kilku razach gra staje się już prostsza a więc też bardziej przyjemna.
Taka gra będzie idealna dla tych, którzy lubią rywalizację i przy okazji też podkładać kłody pod nogi innym graczom.
Jeżeli macie ochotę na rozgrywkę, która będzie emocjonująca i pełna zwrotów akcji to myślę, że ten tytuł warto wziąć pod uwagę.

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka