Ty - Caroline Kepnes

Autorka: Caroline Kepnes

Tytuł: Ty

Wydawnictwo:
Długo się zastanawiałam co najpierw wybrać: serial czy książka? Książka czy serial? Zdecydowałam, że książka i nie wiem czy to dobrze, bo serial ciągle przede mną.
Kto oglądał plotkarę z pewnością wie, że główny bohater grał też tam, stąd bardzo mnie serial od początku kusił.
Co do książki również bardzo chciałam ją przeczytać więc dzielę się z Wami moją opinią, a to Wy zdecydujecie co najpierw poznacie historię z serialu czy historię z książki.

Joe z pozoru może byłby normalnym chłopakiem, gdyby nie jego zdolność do niezdrowej obsesji.  Guinevre nieświadoma obsesji Joe powoli wpada w jego sidła. Dziewczyna oczarowana mężczyzną, który wydaje się być idealnym, powoli się w nim zakochuje, a Joe eliminuje krok po kroku eliminuje przeszkody.

Książka może byłaby i wciągająca gdyby nie ciągły monolog głównego bohatera. No nie można było tego przejść.
Książkę tak długo się czyta, że naprawdę zmęczyłam się tą historią i ciągle zastanawiam się czy nie lepiej byłoby zacząć od serialu.

Jedyne za co mogę przyznać autorce ogromnego plusa, to pokazanie w tak męczący sposób całej psychopatycznej osobowości Joe. Urojenia tego stalkera oraz jego myśli, czyny i całokształt był tak prawdziwe, że naprawdę człowiekowi aż włos jeżył się na głowie.
Jeśli więc zastanawiacie się co najpierw książka czy serial. Zdecydujecie sami. Wierzę, że książka może się spodobać ale mi nie przypadła niestety do gustu.


Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka