Gdzie szukać trudno dostępnych książek?


W dobie elektronicznych książek i możliwości jakie daje internet, trudno jest czegoś nie mieć.
Są jednak wyjątki - Białe Kruki.

Białe Kruki to książki, które już dawno nie są dostępne w księgarniach, nie ma też ich w internecie w formie ebooka, a Wy bardzo chcecie je mieć. Znacie to?
Pewnie aż za bardzo.
Wyjątkowość takich książek polega na tym, że aby mieć konkretny tytuł w swoich zbiorach trzeba najpierw poświęcić czas na szukanie go.
A czy wiecie gdzie szukać? Jeśli nie, to zapraszam do czytania dalej!

BIBLIOTEKA

Chodzi z Was ktoś jeszcze do biblioteki? Ja przyznam się bez bicia, że przestałam tam bywać odkąd recenzuję książki, bo najzwyczajniej w świecie nie mam już tyle czasu na czytanie innych tytułów niż te najnowsze. Kiedyś byłam w bibliotece przynajmniej raz w tygodniu i bardzo dobrze wspominam ten okres.
Panie w bibliotece mogą być pomocne w szukaniu konkretnego tytułu. Można zapytać chociażby o planowane wyprzedaże zbiorów bibliotecznych. Owszem, kupiony egzemplarz będzie miał pieczątkę, ale przynajmniej być może uda Wam się go zdobyć.

SERWISY AUKCYJNE I OGŁOSZENIOWE

Na serwisach aukcyjnych i ogłoszeniowych książek nie brakuje.
Jak ich szukać? Najlepiej jest zrobić sobie powiadomienie na konkretną frazę. Wpisujemy tytuł książki lub jej autora. Gdy ktoś ze sprzedających wystawi książkę, której szukamy, zostaniecie o tym fakcie poinformowani. Dzięki czemu nie ominiecie żadnej oferty, która może Was zainteresować.ANTYKWARIATY

Jeżeli lubicie buszować po antykwariatach, to jest to kolejne miejsce, w którym można znaleźć perełki.
Zerknijcie sobie tu  https://tezeusz.pl/antyki-ksiazki-do-1950-r jak bogaty jest wybór Białych Kruków.
Dla kogoś kto kolekcjonuje książki lub też szuka konkretnego tytułu, taka forma zakupu jest na pewno wygodniejsza niż wypytywanie w bibliotece. Dodatkowo tu, możecie książkę kupić również online, co dla kogoś zapracowanego, będzie wygodniejszą opcją niż szukanie na przykład na targu staroci.

TARGI STAROCI

To opcja dla osób, które mają czas. Na targach staroci jest wszystko więc aby mieć czas przejrzeć wystawione przez wystawców rzeczy trzeba poświęcić dużo więcej czasu niż zajmie na przykład wpisanie frazy w serwisie aukcyjnym. W antykwariacie online, wystarczy wpisać tytuł książki i będziemy wiedzieć czy jest na miejscu czy go nie ma. Całość zajmie chwilę, natomiast targ staroci ma to do siebie, że aby się dowiedzieć czy dana książka jest dostępna należy zapytać sprzedawcę, który być może zna odpowiedź albo najzwyczajniej w świecie szukać do skutku.GRUPY W PORTALACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Na tego typu grupach, również można znaleźć niesamowite perełki książkowe. Są dwie opcje poszukiwań. Albo będziecie czekać aż ktoś wystawi interesujący nasz tytuł, albo łatwiej będzie gdy opublikujecie na takiej grupie post z informacją, o zainteresowaniu danym tytułem dodając chociażby zdjęcie okładki. Z pewnością ktoś kto chce się pozbyć takiej książki się odezwie.

A Wy jakie macie sposoby na poszukiwania Białych Kruków? Kolekcjonujecie takie książki?
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka