Akceptuję co czuję. Prawa dziecka. Bracia i siostry.

 

 

 

 

Ostatnio pokazuję Wam tu same wartościowe książki. Te dwie to również pozycje, na które należy zwrócić uwagę. "Akceptuję co czuję", to seria książek dla dzieci i rodziców, podejmująca bardzo istotne kwestie. Ich autorką jest Isabelle Fillioza. To francuska psychoterapeutka i wykładowca. Jest twórczynią  EIREM, Szkoły Inteligencji Relacyjnej i Emocjonalnej. Oprócz tego prowadzi także wykłady w zakresie doradztwa psychologicznego w radzeniu sobie z emocjami.

Autorka naucza jednocześnie promuje model rodzicielstwa nowoczesnego ale zarazem empatycznego. W tym duchu tworzone są właśnie książki. Cała seria książek zawiera proste zadania, które pomogą dzieciom zmierzyć się ze swoimi lękami, poznać emocje i wzmocnić pewność siebie. W tej serii ukazały się:
- prawa dziecka,
- bracia i siostry,
- moje emocje,
- pewność siebie,
- strach wróg czy przyjaciel.

Ja chciałam Wam dziś pokazać dwie z nich. Jedną jest książka o prawach dziecka, druga zaś dotyczy braci i sióstr.

Obie książki są fantastycznie wydane. To format a4, który jest całkiem gruby. W środku są naprawdę ciekawe zadania, które pozwolą dziecku nie tylko dobrze się bawić ale także poszerzać swoją wiedzę. Prawa dziecka powinni znać wszyscy. Książka choć przeznaczona dla dzieci ma w środku również sekcję poświęconą dla rodziców.
 
Jedyne do czego mogę się przyczepić w tej książce to żarówiasty odcień pomarańczu. Treść jest bardzo wartościowa ale mnie od samego patrzenia bolą oczy. 


Druga książka Bracia i siostry jest już trochę cieńsza ale za to ja ważna w życiu każdego dziecka, które posiada rodzeństwo. Dobre stosunki z rodzeństwem to wyzwanie. I to co najważniejsze obojętnie czy jest się tym młodszym czy tym starszym z rodzeństwa, ta książka rozważa wiele aspektów z punktu widzenia każdego z dzieci.  Jeżeli Wasze dzieci nie potrafią się dogadać być może to jest wyjście dla Was. W środku również jest poradnik dla rodziców, naklejki i wiele zadań do wykonania.
Środek książki jest również przyjemniejszy dla oka.


Jeżeli chcecie kupić dzieciom jakieś wartościowe książki, które pozwolą im i przy okazji Wam poradzić sobie z dziecięcymi problemami to uważam, że warto się nimi zainteresować.

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka