Stefan Anioła-Symbole szczęścia


Autor: Stefan Anioła
Tytuł: Symbole szczęścia na starych pocztówkach
Wydawnictwo: Mg 2009

Uwielbiam tą książkę. Oprócz tego, że zawiera mnóstwo fotografii starych pocztówek, na których znajdują się symbole szczęścia, to jeszcze jest przepięknie wydana.
Autor w słowie wstępnym opisuje jak zaczęła się jego przygoda z pocztówkami. Szczerze zazdroszczę mu takiej kolekcji. Zresztą autor pisze, że miał wiele szczęścia podczas zbierania pocztówek. Kiedyś, jak twierdzi były ogólnodostępne. Można je było znaleźć nawet na śmietniku. Dziś ten zbiór pocztówek, który został opublikowany bije zawrotne sumy. Jest także często wykorzystywany w prasie, telewizji i wydawnictwach. Wcale mnie to nie dziwi, ponieważ kartki są rzeczywiście jedyne w swoim rodzaju.

Ta książka to obowiązkowa pozycja dla zbieraczy pocztówek i kartek okolicznościowych.
Wśród tytułowych symboli szczęścia w książce można znaleźć kartki z: aniołami, czterolistną koniczyną, kominiarzem, podkową (oczywiście). Ale także kartki, na których jest: świnia, zając, gołąb, jajka, bociany chrabąszcze i inne.
Każda kartka jest opisana w następujący sposób: kiedy została wysłana, i skąd. Patrząc po datach to niesamowite, że niektóre kartki tyle przetrwały! W książce znajdziemy kartki między innymi z początku 1902 roku! Ponad to, każdy symbol szczęścia opracowany został w formie krótkiego streszczenia najważniejszych informacji, oraz tradycji z nim związanych.

Książkę polecam. Ja po przeczytaniu mogę powiedzieć, że jestem już ekspertem od szczęścia:) Wy też możecie być:) Miłego popołudnia!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka