Wyższe sfery - Peter Hedges

Autor:Peter Hedges
Tytuł: Wyższe sfery
Wydawnictwo: Bukowy Las 2010

Tim Welch nauczyciel (lubiany!) historii. Pasjonat, lekkoduch, uwielbiający swoją pracę, stale poszukujący sensu we wszystkim, na śmierć zakochany i wpatrzony w swoją żonę Kate.
Oboje wraz z dwójką dzieci wiodą spokojne, choć dosyć biedne życie tak zwane "od pierwszego do pierwszego".
Ich życie zmienia się w momencie gdy Kate poznaje zachwycającą Anne Brody. Anna ma prawie wszystko: wspaniałą córeczkę, ogromny dom, konto pełne pieniędzy i męża, który nie bywa w domu.
Jej życie zmienia się gdy poznaje Tima, którego pragnie i jawnie mu to okazuje (on zresztą nie jest jej dłużny)

W sumie cała akcja krąży właśnie wokół planowanej zdrady tych obojga. Ale nie tylko. Na drodze Kate także staje ktoś kiedyś dla niej ważny. Jej były kochanek.

Książka jest napisana bardzo fajnie. Niektóre opisy doprowadzały mnie do śmiechu:D( opis klepania po plecach jest świetny)

Problemy Tima (jest bardzo specyficznym człowiekiem i bardzo problemowym) czasami doprowadzały mnie do obłędu! Zastanawiałam się jak można martwić się takimi mało ważnymi rzeczami. Często ubolewałam nad tym, że nie mogę nim potrząsnąć:P żeby sprowadzić go na ziemię.
Byłam trochę rozczarowana ale i zarazem uspokojona końcem książki. Wiem, że z pewnością sięgnę niejednokrotnie po pozycję tego autora.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka