Tajemnica rodzi kłopoty, Wielki kudłaty łobuz - Mariusz Niemycki
Autor: Mariusz Niemycki
Tytuł: Tajemnica rodzi kłopoty, Wielki kudłaty łobuz
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Skrzat wydało serię książeczek o piątce przyjaciół z Bukowej Góry. Są to przyjaciele z prawdziwego zdarzenia. Zawsze mogą na siebie liczyć, razem przeżywają niezwykłe przygody, oraz rozwiązują różne tajemnice i zagadki.
Już sam opis z tyłu książek brzmi intrygująco.
Wielki kudłaty łobuz (mamy go już na okładce) to pierwsza część przygód przyjaciół z Bukowej Góry. Bukowa Góra to najzwyczajniejsza miejscowość. Jest nią oczywiście do czasu, kiedy zaczynają się dziać rzeczy dziwne i niewytłumaczalne. W tej części młody czytelnik poznaje wszystkich bohaterów książek, a kończąc ją nie sposób jest się oprzeć przed otwarciem kolejnych części:)
Tajemnica rodzi kłopoty obfituje w kolejne przygody tym razem przyjaciele szukają ukrytego skarbu za pomocą mapy,którą znalazł Maciek. Cała akcja książki toczy się tak przyjemnie i zarazem tajemniczo, że czytelnik nie może doczekać się końca.

Ja szczerze powiem, że książki są fantastycznie napisane, jednakże jak dla mnie mogłyby być lepiej ilustrowane. Wiem, że dzieci mimo wszystko kochają ilustracje. Książka wiekowo przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-10 lat. Mam wątpliwości czy sześciolatek sięgnie po książkę z czarno-białymi ilustracjami.

W każdym razie, polecam bo treść z pewnością przewyższa formę! Przygody są fantastyczne, i podejrzewam, że po przeczytaniu każde dziecko będzie chciało przeżyć tak fascynujące przygody:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka