Piotr Rowicki - Przygody kota detektywa

Autor: Piotr RowickiTytuł: Przygody kota detektywaWydawnictwo:
Jeżeli jeszcze nie znacie słynnego niczym detektyw Monk detektywa Mruczysława Pazur, najlepszego kociego detektywa, to najwyższy czas go poznać i nadrobić braki.

Będę czynić honory:) Przedstawiam Wam specjalistę do spraw trudnych i oczekujących wyjaśnienia. Przed Państwem: Mruczysław

Mruczysław jest specjalistą w każdej dziedzinie. Potrafi wyjaśnić każdą nawet najtrudniejszą zagadkę. Do jego biura (wystarczy zadrapać dwa razy) przychodzą wszyscy mieszkańcy podwórka,którzy stykają się z jakąś sprawą wymagającą wyjaśnienia. Mruczysław używając swojego szóstego zmysłu, inteligencji i sprytu rozwiązuje zagadki.

Czy jesteście chociaż trochę zaciekawieni jakie sprawy rozwiązuje ten słynny kot? Jeżeli tak odsyłam do książki,która napisana jest w tak świetny sposób, że nie sposób się od niej oderwać.
Ja czytałam już ją parokrotnie i za każdym razem wywołuje na twarzy uśmiech. Fenomenem jest oczywiście słynne tigu-tigu kota Frykasa, który zamiast mówić brzydkie słowa zastępuje je tigu-tigu:) Uwielbiam także fragment, gdzie czytelnik poznaje biednego BEZBUDNEGO Rambo:D
Chociaż słowo bezbudny jest oczywiście logiczne użyte, no bo przecież pies mieszka w budzie więc jeżeli cierpi na jej brak to jest bezbudny:D Ale gdy czytam ten fragment to za każdym razem mnie to rozśmiesza:)

Książkę bardzo chciałabym polecić, jest świetna dla dzieci w każdym wieku. Są kolorowe ilustracje, duże litery które z pewnością zachęcą do samodzielnego czytania. No i jest historia kota, która wzbudza ogromne emocje, a sprawami które rozwiązuje, czytelnik żyje od pierwszej do ostatniej strony! Polecam.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka