Dianne Wolfer - Dwa wybory


Autorka: Dianne Wolfer
Tytuł: Dwa wybory
Wydawnictwo:

To niesamowite jak jedna decyzja może zmienić całe życie.

Elizabeth ma siedemnaście lat i przed sobą trudną decyzję. Właśnie odkryła, że jest w ciąży. Jest zagubiona i niepewna. Ma wrażenie jak jej osoba staje się w jednym momencie dwoma. Czuje, że żyje w niej jeszcze jedna połówka samej siebie.

Libby - jej pierwsza połówka jest w stanie poświęcić wszystkie swoje marzenia dotyczące szkoły i pójścia na uniwersytet aby urodzić dziecko i zapewnić mu przyszłość. Beth - druga połówka chce być wolna, a dziecko tylko ją ograniczy.

Autorka opisała w książce dramatyczne chwile zarówno te, które przeżyła Beth jak i Libby.
Beth rozważa aborcję, natomiast Libby zastanawia się czy rzeczywiście będzie dobrą matką, i czy kocha swojego chłopaka na tyle aby zostać przy nim przez całe życie.

Książka jest bardzo wzruszająca. Autorka bardzo odważnie, delikatnie i bez moralizowania opowiedziała historię zagubionej i przestraszonej dziewczyny,która stara się być sobą i nie ulegać presji otoczenia. Opowiada także o tym jak wielką odpowiedzialnością jest podejmowanie decyzji.

Chciałbym Wam polecić tą książkę. Mnie zdumiało to, jak potoczyło się życie tej jednej dziewczyny z punktu widzenia Beth i Libby. Jedna decyzja, a życie tych obu było zupełnie inne.
Fascynujące jest to, że i w naszym życiu jest dokładnie tak samo. Z tą różnicą, że my nie wiemy co by było gdyby wybralibyśmy coś innego.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka