Przygody jeżyka spod jabłoni - Alicja Ungeheuer-Gołąb


Autor: Alicja Ungeheuer-Gołąb
Tytuł: Przygody Jeżyka spod Jabłoni
Wydawnictwo:Jak tylko zobaczyłam książkę i tytułowego Jeżyka z okładki, od razu przypomniała mi się bajka z mojego dzieciństwa też o Jeżyku, jednakże ten mój w odróżnieniu od tego, o którym tutaj mowa wyruszał w poszukiwanie jagody, która uratuje życie jego przyjaciela.
Jeżyk spod Jabłoni natomiast to świetny kompan do poduszki dla każdego malucha.
Jeżyk przeprowadził się z lasu do nowego miejsca pod starą Jabłoń. Urządza się tam, mebluje,wprawia okna, a przy okazji poznaje swoich sąsiadów i przeżywa swoje małe-wielkie przygody, które zainteresują każde dziecko.

Książka jest pięknie wydana. Bardzo podoba mi się jej poręczny format, oraz ilustracje, które są kolorowe i przyciągają wzrok. Litery są odpowiednio duże, także nawet dziecko zaczynające czytać nie będzie czuło się zniechęcone.

Wszystkie przygody Jeżyka są bardzo pouczające. Jeżyk sam jest pomocny i dzięki temu otrzymuje także pomoc od innych. Jest przyjazny, pracowity i miły, dlatego też wszyscy od razu go akceptują w nowym miejscu.Jeżeli jeszcze nie znacie Jeżyka spod Jabłoni zachęcam do zaprzyjaźnienia się z nim:)

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka