Ekologiczne dzieciaki - Kim McKay, Jenny Bonnin


Autorki: Kim McKay, Jenny Bonnin
Tytuł: Ekologiczne dzieciaki
Wydawnictwo:

Wszystkie programy edukacyjne zawierają jeden blok tematyczny związany z ekologią.
Uczy się dzieci, że należy zakręcać kran, wyłączać światło wychodząc z pokoju, segregować śmieci itd.
I ta jedna bądź dwie lekcje teoretycznie mają wystarczyć do tego, aby dzieci poczuły w sobie powołanie do bycia ekologicznym dzieckiem.
Niestety w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Dzieci,które jeszcze wczoraj zarzekały się, że od dziś nie będą wyrzucać śmieci na chodnik właśnie to robią.
Książka ekologiczne dzieciaki to ogromna pomoc dla rodziców ale także i dla nauczycieli. Czyste środowisko to przyszłość dla naszych dzieci,dlaczego więc nie zaczniemy o nie bardziej dbać?

W książce znajduje się 100 rzeczy, które należy zrobić aby ocalić naszą planetę.
Rzeczy te, są pogrupowane według miejsca przebywania. Można je zrobić w swoim pokoju, w domu, na zewnątrz, z przyjaciółmi, na zakupach, w szkole, w pracy zespołowej, czy na wakacjach.
Wniosek już przy spisie treści nasuwa się jeden: ekologicznym można być wszędzie.
Rozpoczynając od swojego najbliższego otoczenia czyli pokoju, ekologicznym zachowaniem będzie chociażby powtórne załadowanie baterii bądź wstawienie na swoje okno kilku roślinek.
W domu można zaoszczędzić wodę biorąc krótszy prysznic. A zużycie prądu można zmniejszyć wyłączając z prądu niepotrzebne sprzęty!
Będąc na wakacjach warto zwrócić uwagę dzieciom na zaśmiecanie lasów czy niszczenie różnych okazów roślin. W książce znajduje się jeszcze mnóstwo innych pomysłów, z których warto skorzystać.

Bardzo podoba mi się idea książki, ponieważ zawiera nie tylko wiele rzeczywiście trafionych pomysłów, ale także cenne rady, z których skorzystać może nie tylko dziecko ale i każdy dorosły.
Plusem tej książki jest to, że język jakim jest napisana trafi do każdego dziecka niezależnie od wieku.
Jeżeli chcemy aby i nasze dziecko zaczęło dbać o planetę ( a zakładam, że tak jest) taka książka to obowiązkowa pozycja, z którą musi się zaprzyjaźnić.

Dziękuję:Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka