Uciekinier - Daniel Silva

Autor:Daniel Silva
Tytuł: Uciekinier
Wydawnictwo:Uciekinier to książka dla ludzi o mocnych nerwach i lubiących drastyczne i krwawe zabójstwa, niecne porachunki i odrobinę miłości.
Z tym ostatnim akurat nie mam problemu, wiadomo prawie każda kobieta lubi książki o miłości, jednakże porachunki, zemsta, honor,i odwaga to coś w sam raz dla każdego mężczyzny.
Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że Uciekinier to książka typowo dla mężczyzn. Pewnie znajdą się czytelniczki,które zaliczą tą książkę do ulubionych, ja akurat nie.

Gabriel Allon na początku książki wydaje się być mężczyzną prawie idealnym.
Wraz z ukochaną kobietą Chiarą mieszka we Włoszech, ma pasję - odrestaurowuje stare obrazy, za sobą ma burzliwą przeszłość, i wraz z ukochaną kobietą pragnie mieć dziecko.
Istna sielanka. Gabriel mimo tego, że zachowuje się "normalnie" ciągle w sobie przeżywa wiedeński zamach, w którym zginął jego ukochany syn, a matka jego dziecka wylądowała w zakładzie psychiatrycznym. To właśnie po tych wydarzeniach mężczyzna postanowił nie narażać rodziny na żadne niebezpieczeństwa i osiadł w spokojnym miejscu.
Sielanka kończy się gdy Gabriel otrzymuje informację o porwaniu jego najlepszego przyjaciela rosyjskiego agenta Grigorij Bułganow'a. Gabriel nie wyobraża sobie, żeby on najlepszy agent izraelski, a zarazem przyjaciel porwanego, nie wziął udziału w tej akcji.
Okazuje się, że najprawdopodobniej za porwaniem stoi
chroniony przez Kreml, Iwan Charkow, z którym Gabriel "ma na pieńku".
Rozpoczyna się walka na śmierć i życie.

Dla mnie największym zaskoczeniem było to, że Gabriela poznałam jako spokojnego faceta, a okazał się człowiekiem zdolnym do wszystkiego, zimnym i bezlitosnym. Mężczyzna o dwóch twarzach.
Autor książki narzucił stosunkowo szybkie tempo, także nie sposób się nudzić. Książkę mimo swojej obszerności czyta się zaskakująco szybko, i dobrze.
Myślę, że doceni ją każdy czytelnik lubiący dużo wrażeń!
Polecam.

Fragment książki
Wywiad z autorem po angielsku, jeżeli ma ktoś ochotę obejrzeć:)
*************************************************************************************
Daniel Silva (1960), jeden z najbardziej utalentowanych amerykańskich autorów powieści szpiegowskich. Wychował się w Michigan i Kalifornii. Zanim na dobre zajął się pisaniem, był dziennikarzem.

W 1984 roku rozpoczął pracę dla United Press International i został korespondentem wojennym na Bliskim Wschodzie. Relacjonował wojnę irańsko-iracką i konflikt w zatoce Perskiej. Po powrocie do Waszyngtonu przeszedł do stacji telewizyjnej CNN.

W 1994 roku zaczął pisać swoją pierwszą powieść The Unlikely Spy, którą wydał dwa lata później. Książka osiągnęła tak wielki sukces i uznanie krytyków, że w 1997 roku zrezygnował z pracy w CNN i zajął się tylko pisaniem, co zawsze było jego pasją. Kolejne książki Silvy trafiają na listy bestsellerów, a niektórzy z amerykańskich krytyków nazywają go następcą Johna Le Carré i Grahama Greene’a.

Pisarz mieszka z Waszyngtonie z żoną Jamie Gangel, korespondentką NBC Today, oraz dwójką dzieci, Lily i Nicholasem. Od stycznia 2009 roku należy do rady United States Holocaust Memorial Museum
.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka