Koszmarne piękno - Heidi Hassenmuller

Autorka: Heidi Hassenmuller
Tytuł: Koszmarne piękno
Wydawnictwo:
"Koszmarne piękno" to historia Clarissy, która z dnia na dzień zostaje zauważona, jako ta, mająca potencjał, i wkręca się w świat modelingu. Oczywiście ma pewne niedostatki urody, i dziecięcy tłuszczyk, ale urodę może poprawić wizażystka, a tłuszczyk da się szybko zrzucić.
Clarissa, ma bardzo poukładane w głowie jak na swój wiek, ale Zack, dzięki któremu została zauważona i jego dziewczyna Jenny zrobią wszystko aby dojść jak najdalej.
Zack'a wyróżnia to, że ma bardzo rozbudowane ciało, a czasami jest nieprzyjemny i agresywny. Dodatkowo przećwicza się na siłowni. Jenny natomiast, udaje naiwną, a w gruncie rzeczy jest wyrachowana i pewna siebie.
Clarissa jeszcze nie do końca orientuje się co i jak, gdy menadżerka składa jej propozycję nie do odrzucenia. W Polsce odbywają się Targi Młodzieży, i ta trójka ma szansę zaistnieć w świecie mody.
Dziewczyna widząc honorarium jakie otrzyma, długo się nie waha, zresztą chęć przeżycia przygody także nie jest bez znaczenia.
W Polscem Clarissa pierwszy raz wchodzi w świat show-biznesu gdzie alkohol, narkotyki, czy operacje plastyczne to normalność.
Zauważa, że ani Jenny, a tym bardziej Zack nie mają problemu z tym, aby żyć w ten sposób.
Czy Clarissa podejmie wyzwanie?

Książka jest bardzo lekka w odbiorze mimo, że podejmuje trudne tematy. Świat modelek od zawsze jest, był i będzie tematem tabu. Autorka starała się, pokazać młodym czytelnikom, że bycie modelką, to nie tylko chodzenie po wybiegu, czy pozowanie do zdjęć. Z takim życiem wiąże się wiele pokus. Chociażby wątek Polek, które mają 14 lat, a za sobą operacje plastyczne, co jest nawet nie do pomyślenia! Autorka opisała też zmagania z chęcią jedzenia tego co się chce, a czego nie można. Clarissa nie chciała już głodować. Podczas gdy inni zajadali się mięsem, ona jadła sałatkę bądź rybę. Przypadkiem dowiedziała się, że można jeść to co się chce, wystarczy tylko przed posiłkiem wypić trochę oleju, a potem szybko zwrócić to co się zjadło i po kłopocie.
Dziewczyna ma problem z życiem w ten sposób, ponieważ nie tak wychowali ją rodzice. Wydawałoby się, że ona jako jedyna ma mózg, natomiast pozostałe dziewczyny biorące udział w tym wyścigu na sam szczyt, gdzieś go po drodze zostawiły.

"Koszmarne piękno" czyta się szybko, książka jest bardzo treściwa i z pewnością dobrze będzie podsunąć ją młodym, niedoświadczonym dziewczynom, które marzą o karierze modelki, a nie wiedzą jak wygląda taki świat w rzeczywistości.

Dziękuję:Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka