Ekologiczny dom - Kim Mckay Jenny Bonnin


Autorki: Kim Mckay
Jenny Bonnin
Tytuł: Ekologiczny dom
Wydawnictwo:

Ekologia jest ostatnio bardzo modna. Mamy już w sklepach cały asortyment produktów ekologicznych. Eko torby, eko ubrania, eko jedzenie, są już nawet eko mamy. Skoro wszystko już jest ekologiczne, dlaczego więc, nie zadbać też o to, aby mieć ekologiczny dom? Bardzo logiczne rozumowanie i oto jest książka, z którą możecie wybudować taki ekologiczny dom.
Autorki książki: "Ekologiczny dom" podsuwają potencjalnemu czytelnikowi 100 inspirujących pomysłów na stworzenie ekologicznego domu.
Zaczynając od dogodnej lokalizacji i odpowiedniej wielkości domu, przechodząc przez odpowiedni wybór materiałów budowlanych, ekologiczne sprzęty (na przykład ekologiczny telewizor) dochodząc do ogrodu, także ekologicznego, zbudujemy zdrowy dom dla siebie i rodziny. Nie dość, że będziemy ekologiczni to w dodatku modni!

Złote rady zawarte w książce nie wnoszą nic specjalnie odkrywczego. Są jednak bardzo interesujące informacje, chociażby zagadnienie "Burzyć czy remontować?". Ciekawe pytanie. Patrząc na nie z punktu widzenia finansowego, z pewnością prościej zbudować nowy, bardziej ekologiczny i funkcjonalny dom, ale gdy spojrzymy na historię, i "duszę" domu, trochę szkoda niszczyć piękną architekturę danego budynku. Z książki z pewnością można wiele dobrego wyczytać. Wiadomo, o większości rzeczy już gdzieś się czytało, lub ktoś nam mówił. Mimo wszystko, warto chociażby ją przekartkować, aby przybliżyć sobie ekologiczne rozwiązania różnych zagadnień.
Z pewnością z tej pozycji skorzystają osoby, które dopiero chcą uwić swoje gniazdko. I podejrzewam, że ta książka właśnie do takich osób jest kierowana. Nie wyobrażam sobie, że ktoś nagle burzy cały swój „poukładany” dom, aby stworzyć go na nowo, w odsłonie ekologicznej. Chociaż nie wątpię, że i tacy entuzjaści by się znaleźliJ
Książka opracowana jest rzeczywiście w fantastyczny i dogodny dla czytelnika sposób. Dzięki wyselekcjonowaniu najważniejszych ekologicznych rozwiązań będziemy świadomi tego, na co zwrócić uwagę podczas budowania domu, jakich akcesoriów i wyposażenia unikać i co należy wybrać, aby nasz dom był ekologiczny. Na uwagę, zasługują też teksty tytułowane: "z życia wzięte". Są to rozwiązania innych ludzi, które my, możemy wykorzystać w swoim domu.
Ta książka, to świetna alternatywa dla ludzi, którzy chcą zbudować piękny i przede wszystkim ekologiczny dom, a tym samym zaoszczędzić pieniądze. Skorzystanie z przynajmniej części pomysłów zawartych w książce, gwarantuje oszczędność zużywanej energii, a co za tym idzie? Nasze rachunki będą mniejsze. Dzięki wprowadzeniu ekologicznych pomysłów, mamy także okazję dołożyć cegiełkę do zmniejszenia śladu węglowego . Dzięki temu nasze dzieci będą mogły żyć w czystszym i bardziej zadbanym środowisku niż my.
Już teraz warto pomyśleć o ekologicznych rozwiązaniach proponowanych w książce.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka