Sklepik z Niespodzianką. Bogusia - Katarzyna Michalak


Autorka: Katarzyna Michalak
Tytuł: Sklepik z Niespodzianką. Bogusia
Wydawnictwo:
Sama nie wiem co napisać...nie wynika to bynajmniej z faktu, że książki mi się nie podobała. Ja jestem nią absolutnie zachwycona!
Mam tylko problem, ponieważ nie mam pojęcia od czego zacząć. Tyle chciałabym Wam napisać...

Pokochałam miasteczko Pogodna, w którym dzieje się akcja. Tym bardziej, że to tak malutki i cichy zakątek. Niedaleko jest mój ukochany Śmiechów, a obok Śmiechowa, Gąski - mała wioska, do której jeżdżę na nadmorskie wakacje.
Bogusia do Pogodnej trafiła przypadkiem. Można powiedzieć, że to los ją tam zesłał. Pełna marzeń chce otworzyć kwiaciarnie. Dobre dusze, które spotyka na miejscu radzą jej, aby mimo wszystko otworzyła coś innego. I tak powstaje cudowny sklepik z niespodzianką, w którym możemy wypić aromatyczną czekoladę, zjeść pyszne i rozpływające się w ustach ciasto, a na dodatek kupić piękną kurzołapkę.

Jak przystało na książki Kasi Michalak, w Sklepiku z Niespodzianką odnajdziemy mnóstwo emocji.
Od radości i podekscytowania do załamania, wzruszenia i łez smutku. Bogusia wiedzie barwne życie w Pogodnej. Zaprzyjaźnia się z Adelą - radną, i Lidką - panią weterynarz, jest także Stasia - starsza pani psycholog, i oczywiście mnóstwo mężczyzn Igor - malarz, którego do końca jakoś nie polubiłam, wrażliwy Bartosz, i jego ojciec Wiktor. Każdy z nich odegra małą lub większą rolę w życiu Bogusi.
W książce poruszany jest także piękny wątek miłości rodziców Bogusi: Kariny i Michała.
Uwielbiam ich! Całą historię ich miłości i wspólnego życia śledziłam z wypiekami na twarzy. A gdy tragiczne wydarzenia złamały Michała, kibicowałam im aby wszystko wróciło do normy.

Myślę, że nie trzeba Was specjalnie do książki zachęcać. Ci, którzy zaczytują się w książkach Kasi Michalak, z pewnością pokochają Bogusie i małą mieścinę jaką jest Pogodna. Ja z ogromną niecierpliwością czekam na kolejną część tym bardziej, że Sklepik z niespodzianką skończył się interesująco..:)
Na uwagę jak zwykle to bywa w książkach wydawanych przez wydawnictwo Nasza Księgarnia, zasługuje okładka. Jest absolutnie cudowna. Widać, że został w niej dopracowany każdy, nawet najmniejszy szczegół.

"Sklepik z Niespodzianką" to wspaniała książka nie tylko na letnie popołudnia. Jestem pewna, że jeszcze nie raz, sięgnie po nią każdy, kto już raz zakocha się w urokach wsi Pogodna:)


Czekam z niecierpliwością na dalsze części:
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka