Kroniki smokologii. Tajemnica Smoczego Almanachu - Dugald A. Steer

Autor: Dugald A. Steer
Tytuł:
Kroniki smokologii. Tajemnica Smoczego Almanachu
Wydawnictwo:
Trochę musiałam się wstrzymać, żeby nie popędzić na półkę i nie porwać drugiego tomu kroniki smokologii, zaraz gdy skończyłam czytać pierwszy:)
Muszę stwierdzić, że cudownie było tam wrócić:)

U naszych bohaterów niewiele się zmienia. Nadal czekają na nich cudowne przygody. Nadal też, opiekuje się nimi doktor Drake (jakżeby inaczej?:)) Dobrą radą i pomocą służy mu także pani Gamay. Jednakże wszystkie przygody, które czekają naszych bohaterów są bardzo niebezpieczne. Coś złego zaczyna dziać się ze smokami. Niektóre smoki umierają, zdarza się także, że giną całe gatunki co jest ogromną stratą! Rodzeństwo: Daniel i Beatrice przeżywają też rodzinną tragedię. Rodzice tych dwojga zaginęli i niestety nikt nie wie co mogło się z nimi stać...
Jak więc widzicie w tej części będzie działo się dużo...

Kto czytał pierwszą część,wie, że musi też sięgnąć po drugą! Co dla mnie jest ogromnym zaskoczeniem po przeczytaniu tych dwóch części to fakt, że tą książką zaczytywać się będą nie tylko dzieci, ale także każdy nastolatek, a nawet osoba dorosła! Jest to niezwykłe, bowiem nie znam wielu takich książek, które pasują do każdej grupy wiekowej.
Tą część czyta się rewelacyjnie. Cała oprawa graficzna i sposób wydania jest nieprzeciętny, a wszystko składa się na jedną interesującą całość!
Zdecydowanie polecam:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka