Oko smoka + Dugald A. Steer


Tytuł: Oko smoka Autor: Dugald A. Steer Wydawnictwo:
"Oko smoka" to pierwsza część Kroniki Smokologii. Na pierwszy rzut oka widać przepiękne wydanie książki. Smoczy czerwony kolor przyciągnie każdego miłośnika książek. Ponadto "Oko smoka" jest w bardzo przyjaznym formacie, więc trzymanie książki, wertowanie czy czytanie z pewnością nie sprawi kłopotu.

Głównymi bohaterami książki jest dwójka dzieci - rodzeństwo: Daniel i Beatrice Cook. Dzieci pozostawione przez rodziców,którzy aktualnie przebywają w Indiach, mieszkają w szkole z internatem. Z utęsknieniem czekają na wakacje, podczas których, będą mogły zobaczyć ukochanych rodziców.
Jednakże tym razem będzie inaczej. Dzieci otrzymają list i zamiast spotkać rodziców, trafią pod skrzydła słynnego smokologa doktora Drake'a.
W szkole, którą prowadzi doktor Drake, Daniel i Beatrice nauczą się wielu rzeczy, które później będą musiały wykorzystać w walce z największym wrogiem, który zrobi wszystko aby odnaleźć i zdobyć skarb!
Rozpoczyna się wielka przygoda i poszukiwania oka smoka:)

Książkę czyta się rewelacyjnie! Ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, ponieważ smoki nie są mi bliskie. Podczas czytania nawet na moment nie można odetchnąć. Czytelnik jest wręcz atakowany ogromem przygód. Autor postawił na przygodę i to bardzo mi się podoba. Zdecydowanie jest to dobra i zasługująca na uwagę książką. Jestem pewna, że każdy nawet najmłodszy miłośnik smoków pokocha tę książkę, bowiem ilość przygód, które przeżywają tak młodzi bohaterowie jest porażająca.
Lekki styl oraz wspaniała narracja sprawiają, że książkę czyta się bardzo szybko.
Dodatkowo książka bardzo pobudza wyobraźnie. Załączone mapy,oraz ilustracje sprawią, że mali odkrywcy jeszcze bardziej zapragną odkryć tajemniczy skarb i oddać się przygodzie.
"Oko smoka" to książka nie tylko dla miłośników smoków, ale także dla tych, którzy cenią w książkach przygodę i uwielbiają szybką akcję:)
Zdecydowanie polecam.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka