Związek do remontu - Romuald Pawlak


Autor: Romuald Pawlak Tytuł: Związek do remontu Wydawnictwo:
Iśka i Rafał, jeszcze całkiem niedawno byli idealnym małżeństwem. Jednakże decyzja jaką podjęli dawno temu, dotycząca dzieci niekoniecznie jest adekwatna do tego, co czuje Iśka. A ta, pragnie dziecka. Innego zdania jest Rafał. Jemu dziecku jest zbędne. Maluch, ograniczałby tylko jego i tak już ograniczone przez pracę życie.
Iśka, usiłuje przekonać męża na wszystkie sposoby do zmiany zdania. Zaprasza go do przedszkola, w którym pracuje koleżanka, "wypożycza" dziecko przyjaciółki, jednakże nic nie pomaga. Dodatkowo, pod oknem młodego małżeństwa, ma być wybudowany plac zabaw. Iśka, traktuje to jako znak z nieba, czyli idealny czas na dziecko, Rafał zaś, jako karę bożą i jest wstanie zrobić wszystko aby plac zabaw nie powstał. Zaczyna namawiać sąsiadów do protestu. Gdy grupa, którą zebrał wykrusza się, wie że tym sposobem nic nie osiągnie. Podczas gdy plac zabaw w najlepsze zaczyna się budować, Rafał wie, że jego jedyną nadzieją jest mafia, która pociąga za sznurki całego miasta.
Rozpoczyna się walka o życie, ale kto z niej wyjdzie cało?
Czy Iśka spełni w końcu swoje marzenie o dziecku?
Zapraszam do książki, bowiem w niej czeka na Was masa przygód.
Nawiedzony laptop? Proszę bardzo! Porachunki z mafią, pragnienie posiadania dziecka i mnóstwo dobrego humoru, oto co znajdziecie w książce "Związek do remontu" opowiedzianej z perspektywy mężczyzny.

Powiem szczerze, że nie spodziewałam się tak dobrej książki. Autora znam z książki "Inne okręty",która kompletnie nie przypadła mi do gustu. Tutaj mamy lekką literaturę kobiecą, poruszającą momentami trudną tematykę. Temat posiadania dziecka był już poruszany miliardy razy, ale tutaj jest to tak świeżo opisane, że fantastycznie się to czyta.
Zdecydowanie jest to książka interesująca! Polecam

8 komentarzy :

 1. O autorze usłyszałam przy okazji książki "Póki pies nas nie rozłączy" i nabrałam ochoty na zapoznanie się z jego twórczością. "Związek do remontu" zapowiada si intrygująco i możliwe, ze kiedyś tę książkę przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawi mnie męski punkt widzenia na te tematy. Kiedyś przeczytam, ale nie jest moim prioryttem ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mnie zaciekawiłaś historią zawartą w tej książce. Ciekawa jestem jak dalej potoczą się losy Rafała, dlatego chętnie poznam tę książkę osobiście.

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja znam jedna Iśkę i chętnie też poznam tą :) A tak poważniej to wydaje się być całkiem fajna książka więc pewnie kiedyś przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie spodziewałam się po tej książce wiele, 'romansowy' tytuł i okładka nie przypadły mi do gustu, ale widzę, że kolejny raz sprawdza się powiedzenie, nie sądź książki po okładce:)
  Mafia, nawiedzony laptop i niechciany plac zabaw? Może być ciekawie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem strasznie ciekawa jak ta historia przedstawiona jest z perspektywy mężczyzny,chyba pierwszy raz się spotykam aby taką tematykę poruszał osobnik płci męskiej. Książka brzmi bardzo interesująco:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pozwolę sobie zauważyć, że pisanie o sprawach damsko-męskich nie tylko nie jest zarezerwowane dla kobiet, ale wręcz brakuje głosu drugiej strony :)
  Dodam, że wbrew okładce, nie jest to romans, tylko utrzymana w nieco żartobliwej konwencji opowieść obyczajowa :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zaintrygowała mnie ta historia i postaram się jak najszybciej ta książkę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka