Decoupage. Dekoracje świąteczne - Marie Enderlen-Debuisson

Autorka: Marie Enderlen-Debuisson
Tytuł: Decoupage. Dekoracje świąteczne
Wydawnictwo:

Lubię decoupage. Jest to niezwykle prosta i efektowna technika, dzięki której wyczarujemy piękne rzeczy.
Jeżeli nie wiecie cóż to takiego z chęcią Wam powiem.
Otóż, technika decoupagu polega na przyklejaniu specjalnego papieru, bądź zwykłych papierowych serwetek na odpowiednio przygotowaną powierzchnię.
Tak w skrócie można określić tę technikę.
W rzeczywistości aby uzyskać piękne efekty, trochę trzeba się namęczyć, ale na początek wystarczy mieć dobre chęci, kilka serwetek, odpowiedni klej i powierzchnię, którą chcemy ozdobić.

Jako, że święta za pasem, proponuję książeczkę, dzięki której wyczarujemy nie tylko przepiękne dekoracje świąteczne, ale także prezenty dla najbliższych.
Gotowi?

"Decouopage. Dekoracje świąteczne" to książka, która krok po kroku, przeprowadzi nas przez proces tworzenia "serwetkowych" dekoracji.
Dla osób, które nigdy nie miały styczności z tą techniką, autorzy zamieścili krótkie wprowadzenie i kilka dobrych rad. Jest także wykaz wraz ze zdjęciami, podstawowych czynności wykonywanych podczas pracy. Wszystkie te wskazówki z pewnością będą przydatne.
W pięciu głównych działach znajdziemy mnóstwo instrukcji, zdjęć oraz inspiracji. Proste opisy oraz zdjęcia są niezwykle pomocne.
Pomysły na dekoracje są nie tylko efektowne, także bardzo trafne. Jestem pewna, że z tymi najprostszymi poradzi sobie każdy.
Wśród wielu pomysłów na dekoracje odnajdziemy te dotyczące wykonania kalendarza adwentowego, wiszących ozdób czy świątecznych lampek.

Jeżeli lubicie tego typu prac ręczne ta książka z pewnością Wam się przyda:)
Ja ze swojej strony oczywiście zachęcam. Sama już próbowałam robić skarpetę na prezenty mimo, że z maszyną kiepsko mi idzie. Dzięki kilku wskazówką udało mi się taką zrobić i dumnie będzie wisieć w święta:)
Macie trochę wolnego czasu? Spróbujcie decoupagu:)
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka