Ilustrowana szkoła gotowania. Kuchnia włosa krok po kroku

Tytuł: Ilustrowana Szkoła Gotowania. Kuchnia Włoska krok po kroku.
Wydawnictwo:

Kuchnia włoska zdecydowanie jest moją ulubioną. Całkiem niedawno nakładem wydawnictwa Jedność ukazała się "Ilustrowana szkoła gotowania". Tak to nic innego jak nauka gotowania kuchni włoskiej dla opornych:D

Szczerze powiem, że podziwiam osoby, które mając podane składniki i pobieżnie opisane czynności potrafią sprawić, że wszystko smakuje cudownie. Ja niestety jestem z tej drugiej grupy ludzi, która potrzebuje dokładnych wytycznych.
Ta książka jest wprost stworzona dla mnie!
Zawiera instrukcje krok po kroku wraz ze zdjęciami. Nawet nie wiecie jak to wspaniale nie domyślać się o co chodzi.
Prócz mnóstwa ilustracji książka, to istna skarbnica przepisów.
Znajdziemy w niej przepisy na ciasta, sosy, mięso, ryby, warzywa, owoce a także przepyszne słodkości:D
Oczywiście słodkości zdążyłam już sprawdzić. Znalazłam super przepis na mus z owocami leśnymi (pycha!) oraz w końcu ktoś raz a porządnie, opisał cały proces tworzenia dekoracji z czekolady!

Co jeszcze zasługuje na uwagę? Zdecydowanie spis przyrządów kuchennych, które będą potrzebne podczas gotowania czy pieczenia. Lubię już dużo wcześniej przygotować zarówno składki jak i przyrządy. Jest to doskonałe ułatwienie pracy.

Ogólnie jestem książką zachwycona. Pomimo swoich gabarytów, a wierzcie mi książka jest dosyć opasła, doskonale sprawdza się w kuchni. Mam cichą nadzieję, że "Ilustrowana szkoła gotowania" poszerzy się także o inne kuchnie, bowiem sam pomysł na taką książkę kucharską jest świetny!
Polecam!

Zapraszam do obejrzenia środka:5 komentarzy :

 1. Oj coś dla mnie. Kuchmistrz ze mnie żaden, skoro prawie wszystko co wyjdzie spod mojej ręki jest przypalone lub niedogotowane/niedopieczone. Może ta książka to zmieni :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam, że kiedy gotuję "z pamięci i na wyczucie" dania wychodzą mi dużo lepiej. W każdym razie mąż tak twierdzi. Przepis mnie przygnębia, gdy to co zrobię, nie wygląda tak jak na zdjęciu. Ale dla ludzi lubiących metodę "krok po kroku" na pewno będzie to przydatna pozycja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam kuchnię włoską, więc zdecydowanie jest to książka dla mnie. Już zacieram ręce z uciechy i wyruszam na jej poszukiwanie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten tytuł kupiłam szwagierce :) Jak dla mnie to uważam podobnie jak Ty, że opisy wykonania dań powinny być dokładne i drobiazgowe, bo jak cos się robi pierwszy raz, to można czegoś nie wiedziec, można coś źle zrobić. Moja mam zawsze gotuje i piecze na oko, ja tak nie potrafię, muszę mieć przepis pod nosem i dopiero zabieram się za pichcenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. kurcze, naprawdę książka "krok po kroku". Takiej instrukcji jeszcze nie widziałam :)Może uda mi się ją zdobyć :)

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka