Ilustrowana szkoła gotowania. Kuchnia włosa krok po kroku

Tytuł: Ilustrowana Szkoła Gotowania. Kuchnia Włoska krok po kroku.
Wydawnictwo:

Kuchnia włoska zdecydowanie jest moją ulubioną. Całkiem niedawno nakładem wydawnictwa Jedność ukazała się "Ilustrowana szkoła gotowania". Tak to nic innego jak nauka gotowania kuchni włoskiej dla opornych:D

Szczerze powiem, że podziwiam osoby, które mając podane składniki i pobieżnie opisane czynności potrafią sprawić, że wszystko smakuje cudownie. Ja niestety jestem z tej drugiej grupy ludzi, która potrzebuje dokładnych wytycznych.
Ta książka jest wprost stworzona dla mnie!
Zawiera instrukcje krok po kroku wraz ze zdjęciami. Nawet nie wiecie jak to wspaniale nie domyślać się o co chodzi.
Prócz mnóstwa ilustracji książka, to istna skarbnica przepisów.
Znajdziemy w niej przepisy na ciasta, sosy, mięso, ryby, warzywa, owoce a także przepyszne słodkości:D
Oczywiście słodkości zdążyłam już sprawdzić. Znalazłam super przepis na mus z owocami leśnymi (pycha!) oraz w końcu ktoś raz a porządnie, opisał cały proces tworzenia dekoracji z czekolady!

Co jeszcze zasługuje na uwagę? Zdecydowanie spis przyrządów kuchennych, które będą potrzebne podczas gotowania czy pieczenia. Lubię już dużo wcześniej przygotować zarówno składki jak i przyrządy. Jest to doskonałe ułatwienie pracy.

Ogólnie jestem książką zachwycona. Pomimo swoich gabarytów, a wierzcie mi książka jest dosyć opasła, doskonale sprawdza się w kuchni. Mam cichą nadzieję, że "Ilustrowana szkoła gotowania" poszerzy się także o inne kuchnie, bowiem sam pomysł na taką książkę kucharską jest świetny!
Polecam!

Zapraszam do obejrzenia środka:Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka