Niedoskonali - Tom Rachman


Autor: Tom RachmanTytuł: NiedoskonaliWydawnictwo:


"Niedoskonali" to książka debiutującego właśnie Toma Rachmana. Sami wiecie, że z debiutami bywa różnie. Jedne są dobre, inne przeciętne, są też bardzo dobre i wybitne. Ten oscyluje właśnie pomiędzy tymi dwiema opcjami.
Akcja książki rozgrywa się w przepięknym miejscu, jakim niewątpliwie jest Rzym. Bohaterami książki, a jest ich kilku, są: reporterzy, redaktorzy oraz szefostwo międzynarodowej, anglojęzycznej gazety. Tych wszystkich ludzi łączy jeden cel, chcą utrzymać gazetę przy życiu. W dobie Internetu oraz komputera wcale nie jest to proste. Ci ludzie prócz problemów zawodowych mają jeszcze problemy osobiste, które rozgrywają się na naszych oczach.

Zacznijmy od Arthura, który zajmuje się pisaniem nekrologów. Nie należy od do najbardziej lotnych pracowników. Zdecydowanie robi wszystko po najmniejszej linii oporu. Gdy przeżyje osobistą tragedię jego życie bardzo się zmieni. Zasady, które do tej pory wyznaczały kierunek jego życia zmienią się, a on bardzo się przewartościuje.

Lloyd kiedyś był rozchwytywanym wolnym strzelcem. Teraz z trudnością znajduje kogoś, kto chciałby wydrukować jego teksty. W życiu prócz kariery nic nie osiągnął. Nie utrzymuje kontaktu z dziećmi, młodsza żona prawdopodobnie jest z nim tylko z litości, został sam, bez pieniędzy, rodziny i perspektyw...

Kathleen zawodowo jest redaktorką słynącą z ciętego języka i władczego obycia. W życiu osobistym przeżywa miłosne rozczarowanie, bowiem usiłuje wyleczyć złamane serce.
Jej mąż Nigel okazał się zwykłym łajdakiem i zdradził ją.

Wśród jedenastu przedstawionych w książce historii poznamy jeszcze: dziennikarkę ekonomiczną- Hardy, kierownika redakcji - Hermana, kairskiego współpracownika Winstona, oraz adiustatorkę - Ruby, redaktora działu aktualności - Craiga, czytelniczkę - Ornellę, dyrektora finansowego, oraz wydawcę Oliviera.
Wszyscy Ci ludzie mają niesamowite życiorysy, a każda strona wciąga coraz bardziej. Czytelnik zaangażuje się nie tylko w ich historię, ale także w historię pisma.


Książkę czyta się doskonale. Jest zdecydowanie na bardzo wysokim poziomie. "Niedoskonali" to znakomita książka, która pod każdym względem jest doskonała - po prostu.
Przy okazji nadmienię, iż historia każdego z bohaterów napisana jest w formie krótszego opowiadania. Ja przyznam szczerze, nie przepadam za taką formą, ale tutaj losy tych osób bardzo się łączą i mimo wszystko książka jest spójna. Zdecydowanie przemawia to do mnie na plus;)
Z niecierpliwością czekam na kolejną książkę tego autora.
Polecam!

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka