Alpy 50 najpiękniejszych tras przez przełęcze - Dieter Maier

Autor: Dieter MaierTytuł: Alpy 50 najpiękniejszych tras przez przełęczeWydawnictwo:
"Alpy. 50 najpiękniejszych tras przez przełęcze" zachwyca stroną wizualną. Jest to chyba najpiękniej wydany przewodnik jaki miałam okazję czytać. Oszałamiające zdjęcia oraz bardzo konkretna wiedza merytoryczna sprawiają, że książka jest jedyna w swoim rodzaju.

Obok książki nie da się przejść obojętnie także za sprawą okładki, która zapiera dech w piersiach. Wszystkie góry są piękne, ale Alpy wyjątkowo piękne.

Nie ulega wątpliwości, że górskie krajobrazy słyną z niepowtarzalności. Choć Alpy wdzięcznie dają się fotografować, to nie każdy fotograf jest w stanie zrobić zdjęcie, które w pełni odda ten zachwycający krajobraz. W tej książce zdjęcia są absolutnie zjawiskowe i niepowtarzalne. Nie byłam w stanie oderwać od nich oczu. Zachwycają kompozycją, ostrością i barwą. Są po prostu fenomenalne. Nie można też narzekać na stronę merytoryczną, bowiem to dzięki niej książka jest prawdziwą perełką. Prócz 50 najpiękniejszych tras w książce znajdziemy: spis najcenniejszych zabytków, mnóstwo informacji historycznych, kulturowych i wiele innych.
Co najfajniejsze, wszystkie trasy przez przełęcze zostały opracowane w taki sposób, aby wycieczka zajmowała najwyżej dwa dni. Trasa ma być nie tylko atrakcyjna ale i wygodna. W książce wyszczególnione są dokładne opisy trasy i miejsca, które trzeba zobaczyć.

"Alpy. 50 najpiękniejszych tras przez przełęcze" to absolutnie wyjątkowy album. Zadowolą się nim pasjonaci, ale także Ci, którzy tylko rekreacyjnie chodzą po górach.
Polecam!

Taki album to świetny prezent nie tylko dla pasjonaty, chociaż podejrzewam, że bardzo taką osobę by ucieszył, ale także dla każdej osoby, która kocha chodzić po górach i marzy o alpejskiej podróży. Książka nie jest tania, ale cenę rekompensuje zarówno wiedza merytoryczna jak i cudowne zdjęcia!
Do kupienia tutaj
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka