Carrie w wielkim mieście - Candance Bushnell

Autorka: Candance BushnellTytuł: Carrie w wielkim mieście
Wydawnictwo:
Uwielbiam Candance Bushnell. Odkąd przeczytałam "Piątą Aleję" jestem ogromną fanką pióra tej autorki.
Na "Carrie w wielkim mieście"powiem szczerze, że bardzo się zawiodłam.
Podejrzewam, że wynika to z faktu, że nie przepadam za "Seksem w wielkim mieście" a książka bardzo go przypomina.

Główną bohaterką jest Carrie, która przyjeżdża z małej prowincji do Nowego Jorku, do miasta, które ma sprawić, że będzie sławna, bogata i pożądana.
Już od pierwszego dnia Carrie rzuca się w wir szalonych imprez. Poznaje mnóstwo ludzi z wyższych sfer, w tym Bernarda, dużo starszego od siebie mężczyznę, w którym się zakochuje.
Carrie zaprzyjaźnia się także z Samanthą, kobietą która swoją determinacją zaszła bardzo daleko, oraz Mirandą zaciętą feministką.
Być może zastanawiacie się czego tak naprawdę szuka Carrie w Nowym Jorku?
Jedno jest pewne, dziewczyna jest bardzo zdeterminowana na osiągnięcie sukcesu i zrobi wszystko żeby go osiągnąć.
To co podoba mi się w Carrie to niewątpliwie fakt, że mimo swojej naiwności, świetnie sobie radzi w wielkim mieście swoich marzeń.
Autorce należą się duże brawa za ukazanie brutalności jaką rządzi się Nowy Jork. Książka nie jest pozbawiona humoru, można powiedzieć że humoru jest wystarczająca ilość, z tym, że nie każdemu taki humor odpowiada.
Ja śmiało mogę ją polecić czytelnikom, które przepadają zarówno za filmem jak i książką "Seks w wielkim mieście" i jestem pewna, że "Carrie w wielkim mieście" docenicie:)
Ja spodziewałam się troszkę inne książki, ale z pewnością nie żałuję czasu poświęconego na bliższe poznanie uroczej Carrie:)
Przy okazji zerknijcie na okładkę. Na zdjęciu niestety tego nie widać, ale jest w pięknym złotym odblaskującym kolorze. I co najlepsze, myślałam sobie, że idealnie się nadaje. Ale jak zobaczyłam oryginalną,przepadłam. Jest absolutnie REWELACYJNA!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka