Pozłacana rybka - Barbara Kosmowska

Autorka: Barbara Kosmowska
Tytuł:
Pozłacana rybkaWydawnictwo:Czasami zdarza mi się, że sięgam po typową literaturę skierowaną do młodzieży, żeby zobaczyć co autorzy serwują tym młodym ludziom.
"Pozłacana rybka" to jedna z pozycji, która mnie zainteresowała i którą postanowiłam przeczytać. Jest to historia, po którą mogą sięgnąć nie tylko młodzi ludzie, ale także ich rodzice.

Alicja to młoda dziewczyna, rozpieszczona jedynaczka, która z racji rozwodu rodziców musi sobie na nowo uporządkować świat. Powoli z dużymi oporem stara się zaakceptować nową rzeczywistość i nową miłość swojego ojca. Miss Lata - Klaudia, nowa partnerka ojca, dodatkowo spodziewa się dziecka. Niedługo później na świat przychodzi młody- Jaszczurka, jak nazywany jest braciszek Alicji.
Dziewczyna prócz tego, że dojrzewa, przeżywa swoje pierwsze miłosne wzloty, a także zmaga się z pierwszymi problemami i chorobą brata, którego zdążyła już bardzo pokochać.

"Pozłacana rybka" to opowieść o miłości, przyjaźni a także o przeżywaniu bolesnych wydarzeń.
Alicja nie tylko dojrzewa na naszych oczach, ale także towarzyszy małemu Fryderykowi pokonać strach.
Jest to fantastyczna książka, która bardzo dobitnie a zarazem delikatnie porusza problemy, które często towarzyszą młodym ludziom. Choroba kogoś bliskiego, narkotyki, pierwsza miłość, anoreksja i wiele innych problemów, które są tematem tabu.
Dobrze, że takie książki są i młodzież ma możliwość spojrzeć na swoje problemy z boku, wczuwając się w uczucia bohatera książkowego.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka