Powiastki Beatrix Potter


Tytuł:
Powiastki Beatrix Potter
Wydawnictwo:
"Powiastki Beatrix Potter" to książka niezwykła. Zarówno w swojej oprawie jak i w tekstach, które zawiera. W książeczce, znajdziecie dwadzieścia trzy powiastki oraz wiersze, o znanym Piotrusiu Króliku i o innych zwierzątkach, ułożonych chronologicznie tak jak powstawały. Ta książka jest fantastyczną pozycją nie tylko dla dzieci, ale myślę, że sprawi wiele radości także rodzicom.

Każda z zawartych w książce opowieści, zawiera krótką notatkę informacyjną, która mówi o tym, kiedy i dlaczego dana opowieść została napisana.
Powiem szczerze, że uwielbiam twórczość Beatrix Potter! Fascynuje mnie to, że autorka potrafiła dostrzec w każdym zwierzęciu ludzkie cechy. Że poprzez te ludzkie cechy zwierzęta nie były mniej zwierzęce ale może bardziej takie bliższe? Trudno dokładnie Wam to opisać, ale zapewniam, że po przeczytaniu mielibyście ten sam problem:) Twórczość Beatrix Potter jest po prostu doskonała pod każdym względem. Wydawnictwo Wilga zadbało także o odpowiednią oprawę tej wspaniałej książki i tak oto w Wasze ręce składa książkę, która jest obowiązkową lekturą każdego dziecka!
Dodatkowo w tym przepięknym zbiorze znajdują się jeszcze cztery inne utwory Beatrix Potter, które z różnych powodów nigdy nie ujrzały światła dziennego. Teraz możemy cieszyć nimi oczy:)

Ja ze swojej strony zachęcam Was do sięgnięcia po twórczość Beatrix Potter i jestem pewna, że na jednym opowiadaniu się nie skończy!:)

12 komentarzy :

 1. Śliczna okładka. Może i sama sięgnę, jak nadarzy się okazja :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Gdybym miała dzieci z pewnością bym i poczytała - teraz mogę tylko polecić kuzynom i kuzynkom ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam i bardzo sobie chwalę tę książkę. Grafika cudna, opowiastki piękne... Również polecam:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze mi się bardzo podobały te ilustracje. Chętnie bym sobie uzupełniła biblioteczkę o tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna okładka :)
  Gdybym miała dzieci to z pewnością bym ją kupiła :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Planowała kupić mojemu chrześniakowi pod choinkę. Stwierdziłam, że jednak jest na takie bajki kapkę za mały i ciągle przedkłada obrazki nad treść.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam tę książkę i muszę przyznać, że sympatyczna z niej lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gdyby sadzić książkę po okładce już jest moja! Ciekawa opinia:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Widziałam w księgarni kilka wydań tych opowiastek i były świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Szkoda, że nie miałam okazji jej przeczytać :/ Może kiedyś mi się uda

  OdpowiedzUsuń
 11. Chętnie bym ją sobie przeczytała ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ta książka, to moje marzenie. I muszę się przyznać, że chciałabym mieć ją w domowej biblioteczce nie koniecznie ze względu na dzieci, chciałabym mieć ją dla siebie. Już kilka razy brałam ją do ręki w księgarni i mam nadzieję, że za którymś razem poniosę ją do kasy:) Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka