Powiastki Beatrix Potter


Tytuł:
Powiastki Beatrix Potter
Wydawnictwo:
"Powiastki Beatrix Potter" to książka niezwykła. Zarówno w swojej oprawie jak i w tekstach, które zawiera. W książeczce, znajdziecie dwadzieścia trzy powiastki oraz wiersze, o znanym Piotrusiu Króliku i o innych zwierzątkach, ułożonych chronologicznie tak jak powstawały. Ta książka jest fantastyczną pozycją nie tylko dla dzieci, ale myślę, że sprawi wiele radości także rodzicom.

Każda z zawartych w książce opowieści, zawiera krótką notatkę informacyjną, która mówi o tym, kiedy i dlaczego dana opowieść została napisana.
Powiem szczerze, że uwielbiam twórczość Beatrix Potter! Fascynuje mnie to, że autorka potrafiła dostrzec w każdym zwierzęciu ludzkie cechy. Że poprzez te ludzkie cechy zwierzęta nie były mniej zwierzęce ale może bardziej takie bliższe? Trudno dokładnie Wam to opisać, ale zapewniam, że po przeczytaniu mielibyście ten sam problem:) Twórczość Beatrix Potter jest po prostu doskonała pod każdym względem. Wydawnictwo Wilga zadbało także o odpowiednią oprawę tej wspaniałej książki i tak oto w Wasze ręce składa książkę, która jest obowiązkową lekturą każdego dziecka!
Dodatkowo w tym przepięknym zbiorze znajdują się jeszcze cztery inne utwory Beatrix Potter, które z różnych powodów nigdy nie ujrzały światła dziennego. Teraz możemy cieszyć nimi oczy:)

Ja ze swojej strony zachęcam Was do sięgnięcia po twórczość Beatrix Potter i jestem pewna, że na jednym opowiadaniu się nie skończy!:)

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka