Scarlett - Barbara Baraldi

Autorka: Barbara BaraldiTytuł: ScarlettWydawnictwo:
Szesnastoletnia Scarlett Castoldi właśnie przeżywa jeden z trudniejszych okresów w życiu. Przeprowadzka do Sieny i porzucenie przyjaciół sprawia, że dziewczyna czuje się osamotniona i nieszczęśliwa Mimo to, Scarlett dosyć szybko odnajduje się w nowej rzeczywistości szkolnej i zaprzyjaźnia się z nowymi ludźmi. Szczególną uwagę dziewczyny zwraca przystojny Umberto, któremu także wpadła w oko. Niezadowolona z takiego obrotu sprawy jest Caterina, która zaopiekowała się Scarlett gdy ta zaczynała szkołę. Jest jeszcze jeden chłopak, który nie daje spokoju Scarlett. Dziewczyna poznaje go podczas szkolnego koncertu. Chłopak o magnetycznym spojrzeniu na na imię Mikael i już niedługo przyjdzie mu zmierzyć się nie tylko z zauroczeniem ale także z zazdrosnym Umberto,który dla Scarlett jest w stanie zrobić wszystko.

Prócz kłopotów miłosnych Scarlett ma także inne. W jej rodzinie nie dzieje się najlepiej. Nieustanne spory rodziców doprowadzają dziewczynę do szału. Do tego zazdrość Umberto, i tajemnice Mikaela sprawiają, że dziewczyna jest bardzo rozdrażniona. Pociechę znajduje w bibliotekarzu, który korzystając z książek podsuwa dziewczynie dobre rady. Kiedy i on znika z życia dziewczyny, brutalnie zamordowany, Scarlett przysięga, że dowie się kto za tym stoi. Już wkrótce dziewczyna będzie się musiała zmierzyć z siłami zła, które powoli ją wyniszczają.

"Scarlett" to typowa schematyczna powieść skierowana w stronę młodych czytelników. Mimo przewidywalności, książkę czyta się zaskakująco dobrze. Historia miłosna wciąga, a nadprzyrodzony charakter książki jest wystarczający aby zaspokoić czytelników, którzy lubią taki typ książki.
Jest to książka, która z pewnością zadowoli czytelników, którzy lubią nastoletnie historie miłosne z wplecionym w akcję złem:)
Polecam.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka