Scarlett - Barbara Baraldi

Autorka: Barbara BaraldiTytuł: ScarlettWydawnictwo:
Szesnastoletnia Scarlett Castoldi właśnie przeżywa jeden z trudniejszych okresów w życiu. Przeprowadzka do Sieny i porzucenie przyjaciół sprawia, że dziewczyna czuje się osamotniona i nieszczęśliwa Mimo to, Scarlett dosyć szybko odnajduje się w nowej rzeczywistości szkolnej i zaprzyjaźnia się z nowymi ludźmi. Szczególną uwagę dziewczyny zwraca przystojny Umberto, któremu także wpadła w oko. Niezadowolona z takiego obrotu sprawy jest Caterina, która zaopiekowała się Scarlett gdy ta zaczynała szkołę. Jest jeszcze jeden chłopak, który nie daje spokoju Scarlett. Dziewczyna poznaje go podczas szkolnego koncertu. Chłopak o magnetycznym spojrzeniu na na imię Mikael i już niedługo przyjdzie mu zmierzyć się nie tylko z zauroczeniem ale także z zazdrosnym Umberto,który dla Scarlett jest w stanie zrobić wszystko.

Prócz kłopotów miłosnych Scarlett ma także inne. W jej rodzinie nie dzieje się najlepiej. Nieustanne spory rodziców doprowadzają dziewczynę do szału. Do tego zazdrość Umberto, i tajemnice Mikaela sprawiają, że dziewczyna jest bardzo rozdrażniona. Pociechę znajduje w bibliotekarzu, który korzystając z książek podsuwa dziewczynie dobre rady. Kiedy i on znika z życia dziewczyny, brutalnie zamordowany, Scarlett przysięga, że dowie się kto za tym stoi. Już wkrótce dziewczyna będzie się musiała zmierzyć z siłami zła, które powoli ją wyniszczają.

"Scarlett" to typowa schematyczna powieść skierowana w stronę młodych czytelników. Mimo przewidywalności, książkę czyta się zaskakująco dobrze. Historia miłosna wciąga, a nadprzyrodzony charakter książki jest wystarczający aby zaspokoić czytelników, którzy lubią taki typ książki.
Jest to książka, która z pewnością zadowoli czytelników, którzy lubią nastoletnie historie miłosne z wplecionym w akcję złem:)
Polecam.

7 komentarzy :

 1. Może i przeczytam... Najbardziej zachęcająca jest okładka ;).

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się, szczególnie z ostatnim akapitem:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama nie wiem. Widzę tę książkę w sklepie i okładka jest mówiąc szczerze do bani, ale cały czas mnie do niej ciągnie...

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem czy mam ochotę na kolejną nastoletnią historie miłosną ale za to wiem, komu by ta książka sprawiła radość :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem w trakcie czytania owej książki i muszę przyznać, że mi się podoba. :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Mimo wszystko niezbyt mnie ciekawi i raczej sobie daruję.

  OdpowiedzUsuń
 7. Raczej nie przeczytam, skoro to tak schematyczna historia.

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka