Czyżyk i spółka - Lech Zaciura


Autor: Lech ZaciuraTytuł: Czyżyk i spółkaWydawnictwo:Niesamowite są dla mnie książki, które z taką dokładnością opisują ludzki wymiar życia zwierząt.
Nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi, ale Lech Zaciura zrobił coś fantastycznego.
Napisał książkę, która ukazuje życie naszych skrzydlatych przyjaciół. Ale nie życie widziane z ludzkiego punktu widzenia, ale z widzenia ptaków.
Głównymi bohaterami są oczywiście ptaki, chociaż przewijają się także inne zwierzęta: wiewiórka czy maleńki jeżyk.
Autor ukazuje małemu czytelnikowi życie ptaków w taki sposób, że nie sposób się przy lekturze nudzić. Dziecko poznaje nie tylko gatunki ptaków, ale także obserwuje codzienne zmagania ze zdobyciem jedzenia, miejsca zamieszkania czy zaufania do ludzi.

Opowiadania podzielone zostały na cztery pory roku. W każdej z pór roku, ptaki zmagają się z innym problemem. Dziecko nie tylko wzbogaca swoją wiedzę na temat ptaków, ale także uczestniczy w poszukiwaniach budki lęgowej czy w poszukiwaniu jedzenia. Mały czytelnik uświadamia sobie także jak trudno jest czasem ptakom przeżyć.
Cały obraz kreowany przez autora, jest bardzo bliski dziecku i czasami wzbudza współczucie.

Cieszy mnie to, że książka została napisana w taki sposób, bo dzięki niej możemy w dziecku budować poczucie wrażliwości na krzywdę zwierząt i oczywiście kształtujemy świadomość dziecka.
"Czyżyk i spółka" to książka, którą zachwycać się będą także wszyscy miłośnicy zwierząt:)
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka