Skarbiec baśni świata

Tytuł: Skarbiec baśni świataWydawnictwo:
W tej chwili wydawnictwa tak rozpieszczają dzieci, że wchodząc do księgarni można dostać oczopląsu. Okładki - jedna lepsza od drugiej, ilustracje - tutaj kolorowe, tam czarno-białej jeszcze w innej książce 3d. Przeróżne formaty i grubości książek i tak dalej. Po prostu jest w czym wybierać. A tak właściwie to wybór jest tak duży, że nie wiadomo co wybrać!

Zawsze mam problem z wyborem baśni. Jest tyle wydań, które skierowane są nie tylko do odpowiedniej grupy wiekowej dzieci, ale także są wydania, które różnią się między sobą ogromnie. I mimo, że treść zostaje często ta sama bądź jest podoba, czasami warto trochę dłużej poszukać i znaleźć baśnie rzeczywiście pięknie wydane.

Ostatnio miałam okazję widzieć "Skarbiec baśni świata" książkę, która ukazała się nakładem wydawnictwa Wilga. Te baśnie zachwycają przede wszystkim sposobem wydania. Twarda, puchowa okładka jest bardzo lubiana przez dzieci, a sam środek zachwyca kolorowymi, pięknymi i bardzo żywymi ilustracjami. Baśni w książce jest tylko osiem, ale za sprawą ilustracji książka bardzo zyskuje w oczach małego czytelnika. I tak mamy kota w butach, małą syrenkę, dzielnego krawczyka, cudowną lampę Aladyna, Tomcia Paluszka, Królewnę Śnieżkę, Muzykantów z Bremy i Piękną i Bestię.
Co bardzo mi się podoba i co mało kiedy spotykane jest w baśniach to zakończenie. Na końcu książki znajduje się osoby rozdział nazwany "zakończenie", w którym dowiemy się skąd dana baśń jest zaczerpnięta a także poznamy historię baśni. Jest to bardzo fajna sprawa i być może tych najmłodszych czytelników to nie zainteresuje ale tych starszych jak najbardziej.
"Skarbiec baśni świata" jest wydaniem, które można zaliczyć do jednego z lepszych, także jeżeli będziecie się zastanawiać nad wyborem baśni, ta wersja nadaje się już nawet dla trzylatków. Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka